YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li başkan: Yaşanan bu olay...
AKP'li başkan: Yaşanan bu olay...
29 Haziran 2010 13:27
AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Ahmet Uçar, evine yapılan bombalı saldırıyla ilgili"'Bu saldırıyı yapanlar demokrasiye tahammülü olmayanlardır, yaşanan bu olay bir vahşettir"dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uçar, evine el bombası atılması olayı ile ilgili, ''bu saldırıyı yapanlar, demokrasiye tahammülü olmayanlardır'' dedi.

Uçar, yaptığı açıklamada, saldırı sırasında evde olmadığını, işleri nedeniyle Ankara'da bulunduğunu belirterek, evinin daha önce de benzer saldırılara maruz kaldığını söyledi.

Herkesin birbirinin siyasi görüşüne saygılı olması gerektiğini ifade eden Uçar, şöyle devam etti:
''Bu saldırıyı yapanlar demokrasiye tahammülü olmayanlardır. Siyasi görüşüm ne olursa olsun çocuklarımın ne günahı var. Yaşanan olay bir vahşettir. Bu olayı yapanları kınıyorum. Neden benim çocuğumun hayatına kastediyorlar, anlamıyorum. Allah kurtarmış çocuklarımı.''

Patlama esnasında evin salonunda bulunduğunu belirten Ahmet Uçar'ın oğlu Nevzat Uçar ise patlamanın etkisiyle evin bütün kapılarının açıldığını, camların kırıldığını, büyük bir panik ve korku içinde dışarı çıktıklarını anlattı.
Dün gece saatlerinde, AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Ahmet Uçar'ın Eski Kışla Mahallesi'ndeki evinin balkonuna, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce el bombası atılmış, can kaybının olmadığı patlamada evde maddi hasar meydana gelmişti.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler