YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'den 'evet'çi başkana davet mi?
AKP'den 'evet'çi başkana davet mi?
08 Ağustos 2010 15:10
Referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan CHP'li Belediye Başkanı Memioğlu'na AK Parti'den yeşil ışık.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bingöl'den başlattığı referandum mitingine katılarak 'evet' oyu kullanacağını açıklayan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'na Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz sahip çıktı.  

CHP'li Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'nu gösterdiği demokratik ve kişilikli tutumundan dolayı kutladığını belirten Bakan Yılmaz, her zaman bu başkanın yanında olacaklarını ifade etti. Bakan Yılmaz, "Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'na mitingimizde sergilediği güzel tavırlardan dolayı teşekkür ediyoruz. Değerli belediye başkanımız çok farklı partilerden insanların bir araya geldiği demokratik bir miting yapmamıza vesile oldu. Bu konuda da özellikle bunu vurgulamak istiyorum. Biz her zaman bu başkanımızın yanındayız. İster kendi partisinde devam etsin, ister bağımsız olsun, isterse gelsin bizim partimize hiç fark etmez, biz her zaman böyle demokratik, böyle kişilikli bir tutum gösteren değerli Belediye Başkanımız Memioğlu'nun yanındayız. Hep birlikte inşallah bu memlekete, bu ülkeye güzel hizmet edeceğiz. Bu vesileyle kendisine teşekkür ediyorum" dedi.  

Bakan Yılmaz konuşmasında CHP'nin böyle demokrat düşünen Belediye Başkanı Memioğlu'nu disiplin kuruluna vermesini de kınadı. Yılmaz, böyle demokrat ve kişilikli olan belediye başkanlarına sahip çıkılması gerektiğini belirterek, CHP'nin söyledikleri ile yaptıklarının birbirini tutmadığını dile getirdi. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler