YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'de hücre yenilenmesi devam ediyor
AKP'de hücre yenilenmesi devam ediyor
27 Ekim 2012 12:52
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, 315 ilçe başkanı ile 15 il başkanının ilk kez seçildiğini belirtti.

Erdem,''Biz kurulduğumuz günden bu yana kendimizi yenileyen bir partiyiz. Biz ilkeleriyle bütünleşmiş bir partiyiz. Genel Başkanımız dahi tüzüğümüz gereği son kez seçildi. Bu dönem aday olamayan arkadaşlarımız bir dönem ara verdikten sonra tekrar aynı göreve gelme imkânına sahipler'' dedi.

AK Parti'nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, yaptığı değerlendirmede, 4'üncü olağan büyük kongre sonrasında AK Parti teşkilatlarının yerel seçimler için çalışmalara başladığını bildirdi. 636 ilçe başkanının 4'üncü olağan büyük kongre öncesinde tekrar seçildiğini kaydeden Erdem, 315 ilçede ise parti ilçe başkanının değiştiğini söyledi.

Kongresi yapılmayan 6 ilçede de kongrenin yapılmasıyla birlikte AK Parti teşkilatlarının toplam 957 ilçede ''tecrübe ile heyecanı birleştirerek'' yoluna devam edeceğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Amasya, Karaman, Osmaniye, Tekirdağ, Kırklareli, Isparta, Yalova, Erzincan, Kütahya, Niğde, Tunceli ve Mardin'in yanı sıra Düzce, Şırnak ve Samsun'da il başkanlarının değiştiğini hatırlattı.

Erdem, 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde milletvekili adaylığı için 39 il başkanının görevinden istifa ettiğine dikkati çekerek, geçen yıl seçim öncesinde yapılan atamalar sonrasında 39 il başkanının da geçtiğimiz aylarda yapılan il kongrelerinde güven tazelediğini vurguladı. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler