YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP terörü tırmandırdı...
Partsinin Grup Toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine hükümeti eleştirdi... Kılıçdaroğlu konuşmasının büyük bir bölümünü CHP'nin yeni politikalarına ayırdı. İktidara gelirlerse neler yapacaklarını anlattı...
AKP terörü tırmandırdı...
06 Temmuz 2010 / 14:30 Güncelleme: 06 Temmuz 2010 / 15:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörle mücadelenin AK Parti'nin izlediği politikalarla önlemeyeceğinin somut olarak ortaya çıktığını ileri sürerek, ''AKP, bu konuda açıkça sınıfta kalmış maalesef terörü tırmandıran politikaların ana unsuru haline gelmiştir'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşması öncesinde CHP'ye katılan İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Tan'a parti rozetini taktı.

Tan, CHP'ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''16 ay önce İstanbul'da CHP otobüsü üstündeydik. Sayın Kılıçdaroğlu, yine önündeki mikrofonu bana uzatmıştı. O gün İstanbul'u almaktı hedef, bugün hedefi büyüttük. Bugün hedef Türkiye'yi bu hoyrat iktidardan elinden kurtarmak. Bu hoyrat, bu öfkeli, bu maceraperest iktidarı geldiği yere göndereceksiniz. Çünkü, bütün partiler bir şekilde bulundukları yeri hak ediyor. Fakat bu iktidarı hak etmeyen parti, mutlaka ve mutlaka muhalefeti daha sonra da Meclis dışı muhalefeti tadacaktır. CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu iradesidir, önümüzdeki seçimde de kurtarıcı irade olacaktır'' diye konuştu.

Türkiye'nin geleceğini düşünen herkesin 6 oklu bayrak altında toplanması gerektiğini, dağınık güçlerin hedefe ulaşmasının mümkün olmadığını kaydeden Tan, Kılıçdaroğlu'na 1970'li yıllarda Bilecik il örgütünce hazırlanan üzerinde Rahşan ve Bülent Ecevit'in resimlerinin bulunduğu kibrit kutusunu hediye etti. Kutunun bir aile emaneti olduğunu anlatan Tan, ''Kutu yerini buldu, ben de yerimi buldum'' dedi.

Kılıçdaroğlu da mutlu ve huzurlu bir yaşamı sağlamanın herkesin görevi olduğunu vurgulayarak, bunun için bütün aydınları, çalışanları, üretenleri, toplumun ezilenlerini CHP'nin şemsiyesi altına toplamaya çalıştıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, bu hedefi gerçekleştirmek için hep beraber yoğun bir çaba harcayacaklarını kaydetti.

Geçen hafta Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un daveti üzerine sınır bölgesine bir gezi gerçekleştirdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu gezide bölgenin ve burada görev yapan askerlerin içinde bulundukları koşullarını yakından gördüklerini söyledi. ''Güvenlik güçlerimiz tüm olumsuz koşullara rağmen olağanüstü güzel bir moralle görevlerinin başındadırlar'' diyen Kılıçdaroğlu, bunun huzurlu ve mutlu Türkiye'nin teminatı olduğunu belirtti.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terörün, bölge insanını, ekonomisini ve sosyal yapısını olumsuz etkilediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bu konuda sağlıklı adımların atılmadığını bir kez daha gözlemleme imkanına kavuştuğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''AKP iktidarı döneminde Doğu ve Güneydoğu'ya gerekli özenin gösterilmediğini, gerekli yatırımın yapılmadığını, ekonomik ve sosyal açıdan özenin gösterilmediğini hatta İşsizlik Sigortası Fonundan Parlamentonun iradesiyle alınan 2 milyar 600 milyon liralık kaynağın da o bölge için değil, maalesef önemli bir kısmının başka yerler için kullanıldığını gördük. Bu da o bölgede terörün önlenmesinde çok önemli bir argüman olan ekonomik kalkınmaya bu Hükümetin yeterince önem vermediğini ortaya koyuyor. Bu da acı bir gerçek.''

''AKP'NİN BÜYÜK KUSURU VARDIR''

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde 1960 ve 1970'li yıllarda halk tarafından dile getirilen sıkıntıların hala sürdüğünü gözlemlediğini anlatan Kılıçdaroğlu, bölgenin birinci sıradaki sorunun işsizlik olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, ''Aynı sorunların 21. yüzyılda hala yaşanıyor olmasının terör olgusuna gerekli önemi vermeyen iktidarın bir ayıbı olduğunun altının çizilmesi gerekiyor. Terör olgusunu çözümsüz noktaya getiren sorunu sağlıklı algılayamayan siyaset kurum olmuştur. AKP'nin bu süreçte büyük kusuru vardır. Her işi askere havale edip ortaya çıkan başarısızlıkları veya eksiklikleri de askere fatura eden bir zihniyetten Türkiye'nin artık kurtulması gerekiyor'' diye konuştu.

AK Parti'nin toplumu kaynaştıran değil, ayrıştıran politikalar izlediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, ''açılım politikası'' ile yeni bir siyasi açmazın içine düşüldüğünü iddia etti.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Biz CHP olarak, terörle mücadeleyi bir iç politika malzemesi yapmamaya özen gösteriyoruz. Terörle mücadelenin bir ulusal politika olmasının altını özenle çiziyoruz. Ve diyoruz ki terörle mücadele, ekonomisiyle, siyasetiyle, kültürüyle, sosyal yapısıyla, psikolojisiyle bir bütündür. Ve bu mücadelenin bir ulusal politika içerisinde bir toplumsal uzlaşma ile çözülmesi gerektiğinin de altını çiziyoruz. Ama bilmiyorum; bizim bu sesimizi Adalet ve Kalkınma Partisi yeterince duyuyor mu duymuyor mu? Terörle mücadelenin AKP'nin izlediği politikalarla önlenemeyeceği de somut olarak ortaya çıkmıştır. AKP bu konuda açıkça sınıfta kalmış, maalesef terörü tırmandıran politikaların ana unsuru haline gelmiştir.''

AK Parti'nin izlediği politikalarla ciddi kayıplarımız oluyor...

Fındıkta dünya birincisiyiz ama fiyatı biz belirlemiyoruz...

Fiskobirliği yeniden yapılandıracağız ve şeffaf bir yapıya sahip olacak

Fındıkta sağlıklı bir stok yönetim yapısı olacak... Fındık üreticisinin kazanacağı bir model kuracağız...

Karadeniz'in İç Anadolu ve GAP bölgesiyle bağlantılı hale getirecğiz

Çiftçi haciz kıskacından bir türlü kurtulamıyor. Çiftçi ağır borç yükü altında

AKP iktidarı Milli Eğitimi iyi bir düzeye getiremedi. Bakan değişiyor eğitim politikası değişiyor... Eğitimi yaz boz tahtasına dönüştürdüler. Kişiye göre politika mı olur?

Dersane sayısı ilk kez genel liselerin üzerine çıktı. Çocuk diploma almak için okula bir şeyler öğrenmek için dersaneye gidiyor. Okulları kapatın dersaneler diploma versin olsun bitsin.

AK Parti'nin milli eğitim politikasını hangi kalkınmış ülkede görürsünüz...

ZİKZAK GANDİ MUTLULUKTAN UÇUYOR !
 // BATUHAN
Dikkat ettim CHP+MHP ağız birliği yapmış terörün tırmanmasını karnından gülerek baykuş yüzle kindolu gözle kutluyorlar. Bu üçlüye çok dikkat edeceğiz eğer bir yolunu bulurda koalisyon kurarlarsa bu milletin çekeceği var 6 ayda hazineyi boşaltırlar 50 yılda düzeltemeyiz vicdan sahibi vatanını milletini seven kardeşlerim bu ruh üçüzüne dikkat biri silahla öldürüyor ikiside karanlıkta geceleri zil takıp oynuyor gündüzleri aydınlıkta terörden nemalanıyor...
06 Temmuz 2010 15:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler