YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP terör örgütüne boyun eğiyor"
"AKP terör örgütüne boyun eğiyor"
25 Şubat 2013 13:53
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP'nin terör örgütüne boyun eğdiğini iddia etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Terör örgütüne boyun eğen AKP iktidarının bölücü başının taleplerini karşılamak dışında herhangi bir uğraşı yoktur'' iddiasında bulundu.

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, ''teröre ve terör örgütüne teslimiyet sürecinin tam bir bataklığı andırdığını'' savundu.

''AKP'nin siyasi felsefesine yerleşen ve kültürü yok sayan etnik milliyetçilik anlayışı, laboratuvar, coğrafya ve kafatası temelli ırkçı yaklaşım son günlerde doruk noktasına ulaşarak sürekli yön ve şekil değiştiren terör örgütüne teslimiyet siyasetine yeni bir boyut kazandırmıştır'' ifadelerini kullanan Büyükataman, coğrafi kutuplaştırma ve etnik ayrıştırma temalı oyununun bölücü mihrakların beğenisine sunulduğunu ileri sürdü.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün açıklamalarını değerlendiren Büyükataman, Şükür'ün, ''kendisine verilen 'etnik milliyetçilik fitnesini başlatma rolü'nü layıkıyla yerine getirdiğini'' iddia etti.

Büyükataman, şunları kaydetti:

''Aziz milletimiz AKP'li vekiller, üst düzey yöneticiler ve Başbakan'ın akıl hocaları tarafından etnik çatışmayı körükleyecek açıklamalar yapılırken Başbakan Erdoğan'ın düzeltici yöndeki milliyetçi çıkışlarına karşı hazırlıklı ve uyanık olmalıdır. Aslında terör örgütüne boyun eğen AKP iktidarının bölücü başının taleplerini karşılamak dışında herhangi bir uğraşı yoktur.''

İsmet Büyükataman, AK Parti iktidarının kendi yarattığı sorunlar denizinde hayat mücadelesi verdiğini ve yükselen milliyetçilik dalgalarına karşı kendisini korumanın yollarını aradığını ileri sürdü.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler