YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP siyasetinin altında haram para yatmaktadır"
"AKP siyasetinin altında haram para yatmaktadır"
"AKP siyasetinin altında haram para yatmaktadır"
09 Eylül 2008 / 16:47 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP lideri Deniz Baykal, İzmir'in kurtuluşunun 86. yıldönümü nedeniyle geldiği İzmir'de Başbakan Erdoğan'a yüklendi.


Almanya'daki Deniz Feneri Derneği davasıyla ilgili iddiaları tekrarlayan Baykal, toplanan paralarla AKP'nin finanse edildiğini savundu. CHP lideri ayrıca AK Parti siyasetinin temelinde haram para yattığını iddia etti.


-Deniz Feneri yolsuzluğu konusunda Başbakan bugüne kadar tanık olmadığımız bir telaş içinde ortalığı birbirine kattı.Ortada bir yolsuzluk olayı var.


-Bununla ilgili Başbakan'ın söylemesi gereken şeyler var. Ama Başbakan bir yayın grubu ve başkanına saldırıyor. Geride kaldığımız bir kaç günde gerçekler ortaya çıkmaya başlamıştır.


-İhtiyacı olanlara yardım edecek, bu amaçla kurulmuş ve bu amaçla para toplayan oluşturulmuş bir kuruluş var.


-Deniz Feneri adında. Böyle bir kuruluş çıkmış, parayı toplamış. 41 milyon Euro Türkiye'ye gönderilmiş. Nasıl gönderilmiş. Şirket kurulmuş, kuryelerle gönderilmiş.


-Somut yolsuzluk olayının saklanması mümkün değil. Alman makamları "Türkiye'deki dernek Almanya'daki ile aynı" diyor.


-Din demişler para almışlar, iman demişler para almışlar, insalık demişler para almışlar. Aldıkları paralarla AKP siyasetini finanse etmişler.


-Bu çarktır dikkat edin dişli demiyorum. Almanya'daki Türkler'den almışlar yardıma muhtaç olanlara değil, bir siyaseti finanse için kullanmışlar.


-Bu kul hakkı yemek değil mi yetim hakkı yemek değil mi? Alman makamları tespit etti. Bunu yaptıkları için yargılanıyor.


Başrollerde Zekeriya Karaman diğeri Mehmet Gürhan. "Tanımıyorum" dedi ama resimleri çıktı.


-Şimdi soruyorum sayın Erdoğan'a bu adamları tanıyor musun?  Sen ona buna çatacağına cevap ver. Mehmet Gürhan'ı tanıyor musun?


Başka sanık da diyor ki 'Ben Mehmet Gürhan'a Başbakan'a vermesi için bu paraları teslim ettim' diyor


-Başbakan'ın dışında bakanlarla, RTÜK Başkanıyla ilişkisi var mı yok mu?Zekeriya Karaman kimdir. Kanal 7'nin başındaki kişi.


-Şimdi öğrendik ki Gürhan, mahkemede "bu parayı vermedim" demiş. Gürhan tekrar söz istiyorum demiş ve sözlerimin tekrar kayda geçmesini istiyorum demiş. Hakim de "sen başbakanın avukatı mısın?" demiş.


-İlk kez doğrudan siyaseti finanse etmek için paralar alınıyor. Başbakanın feryadının altında olayı bu zeminin altından alıp olayı örtbas etmeye çalışıyor.


-Doğan sizden, izin verin Yumurtalık'ta rafineri kurayım diyor. "Olmaz orada Putin Berlusconi ve Çalık Grubu çalışacak" diyor. 


-Başbakan Erdoğan "Ben rafineri ruhsatını sana vermeyeceğim. Çalık'a söz verdim. Putin, Berlusconi ve o çalışacak" dedi mi  demedi mi? Böyle bir olay var mıdır yok mudur? En kısa sürede konuyu aydınlatmalıdır.


-Her iddia kendi zemininde değerlendirilmeli. AKP siyasetinin altında haram para yatmaktadır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler