YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AKP, PKK'nın önünde diz çökmüştür'
'AKP, PKK'nın önünde diz çökmüştür'
28 Şubat 2013 11:30
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Çözüm süreci dediği olayda, Türkiye Cumhuriyeti ile İmralı canisinin açıkça el sıkışmasını mı istemektedir '' dedi.

Ayhan, düzenlediği basın toplantısında, iktidarın ülkeyi yönetme iddiasından vazgeçtiğini savunarak, ''İmralı canisi ile ülke geleceğini yönlendirme amacıyla çözüm süreci adı altında ortak proje başlattığını'' söyledi.

''AKP, çözüm süreci dediği zilleti millete açıkça söylemelidir. Çözüm süreci dediği olayda Türkiye Cumhuriyeti ile İmralı canisinin açıkça el sıkışmasını mı istemektedir '' diye soran Ayhan, iktidarın, gelecekte vereceği hesaptan korktuğu için kendisini olaydan vareste tutmak istediğini ileri sürdü.

Ayhan, ''AKP, PKK'nın önünde diz çökmüş vaziyettedir. AKP, Türk milletini yok farz etme telaşına düşmüştür. PKK ve İmralı'nın karşısına kimsenin durmasını istememektedir. TSK, PKK'nın muadili gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. AKP, PKK ve Öcalan'a ne söz vermiştir  Gönderdiği devlet memurları ile ne konuşulmaktadır  Başbakan geleceğini PKK'ya bağlamış durumdadır. AKP, 30 bin kişinin katilini akil adam olarak kabullenmiş ve kamuoyuna böyle sunulmasına yardımcı olmaktadır'' diye konuştu.

İktidarın Anayasa değişikliği ile ne yapmak istediğini soran Ayhan, önce partili başkanlık, olmadı başkanlık, olmadı partili başkanlık istediğini, Başbakan'ın kendisinden hesap sorulacağını bildiği için ne pahasına olursa olsun hem iktidarda hem de partinin başında kalmak istediğini savundu.

Kaçırılan öğretmenlerin sosyal güvenlik primini ödemekten aciz bir Hükümet'in olduğunu ifade eden Ayhan, ülkenin tarihinin en karanlık dönemini yaşadığını söyledi. Ayhan,''AKP, bugün teröristin, bölücülüğün, teslimiyetçiliğin borazanlığını yapmaktadır'' dedi.
 

 

AA

13:10
 // Kenan Akkuş
'imralı canisi' denince benim aklıma hep 27 mayıs cuntacıları geliyor. Birde kamyon arkalarına yazılan söz öbekleri ikinci planda yer alıyor....
28 Şubat 2013 13:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler