20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,235
 • BIST95.032
 • Dolar4,7373
 • Euro5,4912
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2482
 • İstanbul29 °C
 • Ankara19 °C
 • İzmir28 °C
 • Konya22 °C
 • Adana31 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa29 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli26 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep29 °C
 • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP, PKK ve HDP iş birliği içinde
AKP, PKK ve HDP iş birliği içinde
24 Nisan 2015 14:52
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP, PKK, HDP; Çözüm Süreci adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerini aşındırma, milli devleti ortadan kaldırma, üniter devleti parçalamak amacıyla işbirliği yapmaktadır" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, düzenlediği basın toplantısında, son günlerde AKP, PKK, HDP koalisyonunun hem atışmalarına hem de kendi aralarındaki görüşmelerin dehşet verici itiraflarına rastladıklarını belirterek, "AKP, PKK, HDP'nin Çözüm Süreci adı altında milli mücadeleyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini aşındırma, milli devleti ortadan kaldırma, üniter devleti parçalamak amacıyla işbirliği yapmaktadır. AKP, PKK ve HDP'nin 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'nin önüne koyduğu çözüm projesi budur" diye konuştu.

Oktay Vural, "Bu çözülme sürecinin ortakları, eşbaşkanları, Saray'da oturan, İmralı'daki temsilcileri, siyasi uzantıları vekendisini Başbakan zanneden Sayın Davutoğlu,aslında bir araya gelerek bu milletin ve devletin başına nasıl çorap ördüklerini itiraf etmeleri gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

İktidar grubunun HDP ile Meclis'te de beraber hareket ettiğini ileri süren Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

" Çıksınlar açıklasınlar, hangiPKK'lılar için polise, askere operasyon talimatı vermeyip de HDP'ye mesaj verdiniz  Siz operasyonları da mı Kandil'e bildirdiniz  PKK terör örgütünü koruyup kolladınız mı, çıkın açıklayın bunları. AKP ile HDP koalisyonu, yaptıkları pazarlık ve görüşmeleri millete anlatmalı. Bu aynı zamanda HDP'ye, TSK veya güvenlik güçlerinin yapacağı bir takım operasyonların da haber verildiğinin itirafıdır. Böyle sözde atışmalarla yaptığınız işbirliğin üstünü örtemez, milletin başına ördüğünüz çorabı saklayamazsınız." 

"Gerçekleri milletten saklıyorsunuz" 

"Her gün HDP ile görüşme yapanlar, Dolmabahçe'de 10 maddelik mutabakat metnini açıklayanlar, şimdi kalkıp diyorlar ki 'HDP kuzu postuna girmiş kurt.'Oslo'da, İmralı'da kimlerle görüşüyordunuz  Bize masal anlatmaya başlıyorlar" eleştirisinde bulunan Vural, şöyle devam etti:

"Milleti aldatmak için kurt-kuzu masalını, belki de KırmızıBaşlıklı Kız masalını anlatmaya başlayacaklar. PKK ve onun uzantılarıyla birlikte işbirliği yaptın. PKK'yı gördüğü, 'silahlar niye var' diye sorduğu zaman 'seni korumak için silahın var mı' dedi.Hepberaber birlikte hareket ettiniz. Gerçekleri milletten saklıyorsunuz. Amacınız ve hedefiniz bu milletin milli devletini, üniter devletini, egemenliğini parçalamak ve bölmek. Dolmabahçe'de kuzu postuna bürünmüş kurttunuz aslında. Geldiğimiz noktada HDP efendim, 'kuzu postuna bürünmüş kurt.'Başkanlık Sistemi adı altında eyalet kurmak isteyen, Kürdistan kurmak isteyen siz değil misiniz  Demokratik özerkliğin önünü açmak için seçim beyannamesinde Avrupa yerel yönetimler şartındaki çekinceleri kaldırmak isteyen AKP değil mi "

"7 Haziran'da milletin oyunu çalmak için AKP ve HDP bir oyun oynuyor" 

"Özerklik, PKK projesidir. Bu PKK projesini doğrudan doğruya AKP, seçim beyannamesine almıştır. Başkanlık Sistemi adı altında Türkiye'de Kürdistan ve Lazistan kurulabileceğine ilişkin ifadeleri, dönemin Başbakanı kullanmıştır. İşte kuzu postuna bürünmüş kurtlar...." değerlendirmesini yapan Oktay Vural, şunları söyledi:

"Birisi diyor ki 'seçimle gelen valiler kantonlar üretmektir', bir diğeri diyor ki 'vali de seçimle gelsin.'İşte bunlar aslında Cumhuriyetimizi, milletimizin egemenliğini parçalamaya yönelik kuzu postuna bürünmüş kurtlardır. Aç kurtlar... Aynen Çanakkale'ye didişen kurtlar gibi, aç, çakallar gibi. Son günlerdeki bu itiraflar, bu çözüm ortaklarının aslında ne kadar kirli ve pis pazarlıklar içerisine girdiğini ortaya koyuyor. Öyle kir ve pis pazarlık ki seçim beyannamesini yazarken bile 'düşürdüm' diye milletten muhtevasını saklamak istiyorlar.7 Haziran'da milletin oyunu çalmak için AKP ve HDP bir oyun oynuyor.7 Haziran'dan sonra AKP ve HDP koalisyonu, kirli ve pis çözümün aktörleri olarak milletten yetki istiyorlar. 7 Haziran'da milletimiz inşallah,bu oyunu, kuzu postuna girmiş kurtların iştahlarını kursaklarında bırakacak." 

Vural, Serbest Bölgeler Kanunu'nda yapılmak istenen değişiklikle ilgili soruya "Bu gidişle TSK'yı tasfiye edecekler bunlar herhalde. Amaç ve hedef tamamen ranttır. Rant anlayışıyla bu arazilere bakıyorlar. Milletin ne varlığı varsa ranta dönüştürüp yandaşlarına aktarmak için gözlerini bu kez askeri bölgelere çevirdiler. Satacak bir şey kalmadı, şimdi askeri bölgeler kaldı. Sularımızın imtiyazını verdiler, yakında vatandaşa havametre vermek suretiyle muhtemelen havayı da satmayı planlıyorlardır" karşılığını verdi. 

1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları konusunda, uluslararası baskılara kapı aralayanın, iktidarın tavrı olduğunu belirten Vural,iddialara karşı net tavır koyamayıp, kapı aralayan siyasi düşüncenin bugünkü sonuçların oluşmasını engelleyemediğini ileri sürdü. 

Vural, sözlerinişöyle tamamladı:

"Adım adım Türkiye'nin acz içinde kalacağı tavırlar ortaya koymuşlardır. Türkiye, iddiaları'soykırım' olarak yaftalayacak olan ülkeleri cesaretlendirecek adımlar atmıştır, sonuç da böyle olmuştur. Ama Hükümet dik durmalıdır, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti insanlık suçu işlememiştir' diyebilmelidir. Kim ne yaparsa yapsın, bu millet insanlık suçu işlemedi. İnsanlık suçu işleyenler, bugün Erivan'da bir araya gelenlerdir." 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler