YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP mitinginde üç hilal bayrağının ne işi var?"
Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Sincan’da düzenlediği 'Milli İradeye Saygı Mitingi' konuşması sırasında alanda üç hilal bayrakları açılması ve bir grubun bozkurt simgeleri yapması ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
"AKP mitinginde üç hilal bayrağının ne işi var?"
15 Haziran 2013 / 20:33 Güncelleme: 15 Haziran 2013 / 20:36

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Sincan mitinginde üç hilalli bayrak açılmasına sert tepki göstererek, "AK Parti mitinginde üç hilalli bayrakların ve bozkurt simgesinin şeref ve namus yoksunları tarafından taşınması son zamanların en ciddi mütecaviz hareketlerinden ve en pis tezgahlarından birisi olarak ortaya çıkmıştır" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın bugün Ankara Sincan’da, partisinin “Milli İradeye Saygı” temalı mitinginde yaptığı konuşma sırasında, MHP'ye ait sembol ve amblemlerin alçakça, arsızca ve ahlaksızca kullanıldığının görüldüğünü ifade eden Bahçeli, "AK Parti mitinginde üç hilalli bayrakların ve bozkurt simgesinin şeref ve namus yoksunları tarafından taşınması son zamanların en ciddi mütecaviz hareketlerinden ve en pis tezgahlarından birisi olarak ortaya çıkmıştır. AK Parti’nin 'Milli İradeye Saygı' konulu açık hava toplantısı bilakis milli irade hazımsızlığının, siyaset hırsızlığının ve partimize hakaretin ilanından başka bir anlama gelmemiştir. PKK’ya teslim olmuş, İmralı canisiyle pazarlıklara batmış, milliyetçiliği ayaklar altına layık görmüş Başbakan ve zihniyetinin, Üç Hilali istismara yeltenmesi, Milliyetçi Hareket’in kutlu mücadele ve muhalefetini anlamsızlığa sürükleme provokasyonu siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmekten kurtulamayacaktır. Öncelikle Üç Hilalli bayrağımızı ve bozkurt simgemizi AK Parti’nin açık hava toplantısında kullanılmasına ve açılmasına kimlerin çanak tuttuğu, kimlerin buna cüret ettiği, bu şerefsiz tertibin içinde kimlerin bulunduğu muhakkak ki açığa çıkarılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın bu edepsizliğin ve siyasi namus konusunda telafisi olmayan aşınmanın hesabını mutlaka vermesi gerektiğini belirten Bahçeli şunları kaydetti:
"Konu çok önemli ve hayati olup, Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelmiş açık, kesif ve çok boyutlu bir saldırı ve suikastın tezahürüdür. Üç Hilal Türk milliyetçilerinin itibarının, iddiasının ve iftiharının maddi ve manevi bir sembolü olup, hayasızların ve hainlerin elinde oyuncak olamayacak, siyaset operasyonlarına kesinlikle alet edilemeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi; Başbakan Erdoğan’ı, yanında saf tutarak MHP’nin içini karıştırmakla meşgul olan, anılarımıza ve simgelerimize el uzatma izansızlığına teşebbüs eden insan artıklarını ve fitne yuvalarını tam bir kararlılıkla uyarmakta, girdikleri karanlık yoldan dönmelerini beklemektedir.

Başbakan’ın Taksim Gezi Parkı’nı alttan alta kaşıyarak siyasetini tahkim etme gayretine Üç Hilali de ortak etme girişimi, niyeti ve hedefi affı mümkün olmayan rezillik olarak bu zihniyetin alnına kazınacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, Başbakan Erdoğan’dan mezkur konu hakkında acilen cevap ve müdahale beklemektedir. Bu kapsamda, hükmü şahsiyetimizin ayrılmaz ve bölünmez değerlerine yönelik her tecavüzü şiddetle kınıyor, böylesi eylemlerin hukuki anlamda karşılıksız bırakılmayacağını herkesin bilmesinde fayda görüyorum. Nitekim siyasi kapkaççılara, kervan yağmacılarına, siyaset eşkıyalarına sabrımız ve tahammülümüz kesinlikle yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi bu çerçevedeki tüm gelişmeleri dikkat ve titizlikle izleyecek ve şartlara göre aziz dava arkadaşlarımızı ve büyük Türk milletini anında bilgilendirecektir."

 

İHA

İPOTEKMİ KOYDUNUZ
 // DADAŞ
Ne Oldu Benim ve Bizim Tercihlerimize İpotekmi Koydunuz İstediğimiz Zaman İstediğimiz Yerde İstediğimize Destek Verir ÜLKEMİZ İÇİN Parti Gözetmeksizin Vatandaşlık Hakkımızı Kullanırız Ne Olduda Bundan Rahatsız Oldunuz Oy Kaybına Uğramaktanmı Korkuyorsunuz Bu Desteği Siyasi Parti Olarak Siz Verseydiniz AP Partiden Oy Bile alırdınız Oyssa Sizde O Ufuk Yok Hani VATAN MİLLET SAKARYAYDI VATANA KASIT VAR Kılınız Kıpırdamıyor Para Babaları Sizidemi Korkuttu....
16 Haziran 2013 Pazar 16:25
BU PANİK NİYE ?
 // BATUHAN
Ne oldu ayağının altına sabun mu koydular ? Ne oldu korkuyor musun ?
Tertemiz ülkücü kardeşlerimizi bu güne kadar uyuttunuz veya din kardeşleri bir birine kırdırdınız bunun devamını mı İstiyorsun.Kusura bakma güneşi balçıkla sıvayamayacaksın.Millet uyandı parti tanımıyor ülkesine sahip çıkıyor. Sen nasıl milliyetçisin bostancı- bahçeci ?...
16 Haziran 2013 Pazar 14:13
08:54
 // firsat verme
Gezi parki olaylarini çevreciler başlatti, sonra iş mecrasindan çikti. Olaya marjinal örgütler dahil oldu. Bu marjinal örgütler yetmişli seksenli yillarin ülkücü katili örrgütleridir. Tamam bir noktaya kadar çevreci gençlere destek verir, ama işe marjinal örgütler katildiktan sonra bu eylemlerin karşisinda olunmasi gerekiyordu. Sayin başkan siz bunu yapamadiniz. Chp kendi penceresinden olayi çok iyi değerlendirdi ve sol oylari bünyesinde topladi ve yükselişe geçti. Sayin erdoğan dik durmakla yükselişe geçti. Biz ne yaptik hükümete muhalefet yapacağiz diye marjinal örgütleri görmemezlikten geldik, açilim ve pkk nin çekilim sürecinde elde ettiğimiz kazanimlari tekrar akp ye verdik. Tamam bu örgütlerin karşisina kaba kuvvetle çikalim demiyorum ama yapilan yakma yikma talani eleştirerek devletin yaninda olduğumuzu belirtelim. Mhp bayraği ve bozkurt açan kişilerin mhp li ve ülkücü olduklarina inanmiyorum, bunlari mhp lileri yanlarina çekmek isteyen akp liler yapmiştir. Bu konuda mhp dik dursaydi akp liler bunu yapamazdi....
16 Haziran 2013 08:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler