YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP milletin dertlerini önemsemiyor
AKP milletin dertlerini önemsemiyor
07 Mart 2013 12:33
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AK Parti'nin halktan, milletten, milletin dertlerinden koptuğunu ve milletin dertlerini dert edinmekten vazgeçtiğini ileri sürdü.

 

Toprak, yazılı açıklamasında, Türkiye'de açlık sınırının bin lira, yoksulluk sınırının da 3 bin liranın üzerinde olduğunu savundu. 
 
Böyle bir durumda,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in ''Asgari ücret büyük paradır'' dediğini ileri süren Toprak'ın iddiaları şöyle:
 
''Yani millet açlık, yokluk ve sefalet içinde yaşarken AKP, açlığa, yokluğa, yoksulluğa çözüm üreteceğine milletle alay ediyor. AKP zenginleştikçe milleti aşağılıyor, milleti hor görüyor ve milletin sorunlarını hiçe sayıyor. Kendileri ve yandaşları için bir düzen kuran AKP halktan, milletten, milletin dertlerinden kopmuş ve milletin dertlerini dert edinmekten vazgeçmiştir.  Hanlar, hamamlar, gemicilikler, yatlar, katlar saltanatı sürenler OECD raporlarındaki Türkiye gerçeğini, açlıktan ölümlerin yaşandığı Türkiye gerçeğini, yoksulluktan halkımızın kırıldığı gerçeğini görmemezlikten geliyorlar. Sonra kalkıp bir günde yaptıkları zamlara eşdeğer bir ücreti savunuyorlar.''
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler