YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, hükümetin attı
AKP Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, hükümetin attı
AKP Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, hükümetin attı
17 Eylül 2008 / 14:22 Güncelleme: 17 Eylül 2008 / 00:00

AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, Almanya'da görülen Deniz Feneri davası ile ilgili açıklama yaptı, hükümetin attığı ve atabileceği adımları sıraladı:


AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, Almanya'da görülen Deniz Feneri davası ile ilgili CNN Türk'e konuştu.


Ergün'ün açıklamaları şöyleydi:


"Almanya'daki Almaya'daki yasalara göre Deni Feneri davasını görmüş ve karara bağlamıştır. Türk vatandaşlarını yurtdışında suç işleyerek ceza alması üzünü verici. Vatandaşların iyiniyetini suistimal ederek bunu yapılması ise üzüntümüzü katlıyor.


Alman makamlarının iddia ettiği, bu suçun Türkiye bağlantıları olduğu iddiaları da araştırmaya değer.  Ama gerek polis şefinin gerek savcının Alma yargıcının bu söylemiş olduğu yaklaşımlar bir taraftan önemsemek bir taraftan da temkinli yaklaşmak konusunda fayda var. Çünkü, hem Deniz Feneri Derneği hem de Kanal 7 televizyonunu yöneten kişi hakkında iddialar bulunuyor.


Olayın iki bölümü var. İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı gerekli incelemeyi yapmaktadırlar. Zaten Ankara Cumhuriye Başsavcılığı'nın açtığı bir dava var. Bu konu inceleniyor. Hiç bir adım atılmadı diye bir şey yok. Bunların dışında da bizim atacağımız bir adım varsa biz de bunu atarız.


Kimsenin vatandaşların hamiyetperver ve iyilik sever duygularını suistimal edemez. Bu konunun Türkiye bağlantısı varsa Türk ve Alman makmlarının talebi doğrultusunda gereği yapılır. Suistimallerin önüne geçecek yasal düzenleme gerekiyorsa da o da yapılır."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler