YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP dünya tarihine geçti"
"AKP dünya tarihine geçti"
08 Temmuz 2013 11:33
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AK Parti'nin boş bir parkı kuşatıp halkın girmesini engelleyen, parkın ne zaman açılacağını halktan gizleyen bir iktidar olarak dünya tarihine geçtiğini söyledi.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, insanlık tarihinin böyle bir hükümete tanıklık etmediğini ve AK Parti hükümetinin 58 bin metrekarelik Gezi Parkı'nda kaybolduğunu savundu.

Bir parkın adeta sahibi olan halktan gizlendiğini ileri süren Toprak, "Gezi parkı halkındır ve bir an önce gerçek sahibine verilmelidir. Gezi Parkı kuşatması adeta Viyana kuşatmasına dönüşmüştür. Dünyada hangi hükümet kendi sınırları içindeki bir parkı bu denli uzun süre kuşatmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Gezi Parkı odaklı olaylarda, ellerinde palayla vatandaşlara saldıranların tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının da kabul edilemez olduğunu ifade eden Toprak, şunları kaydetti:

"Polis şiddetinden korunmak için baret giyen gençleri tutuklayanlar, ellerinde palalarla insanları öldürmek için saldıranları serbest bırakmaktadırlar. Bu adalete olan güveni yok etmektedir. Bu tarafsız olması gereken, insanların can ve mal güvenliğini korumakla görevli olan hükümetin sorumlu bir yaklaşım sergilemediğini göstermektedir. Bütün bu olaylar da ortaya çıkarmıştır kiAKP Gezi Parkı'nda kaybolmuştur."

 

AA

KAOSÇULAR
 // DADAŞ
Ne arsız ve Ne Utanmaz İnsanlarsınız GEZİ PARKI Bahane Edilerek Ülkeyi Kaosa Sürükleyen Sizlersiniz ASIL TARİHE GEÇEN ARSIZ VE UTANMAZLAR SİZLERSİNİZ İktidar Hırsı İçin Ülkenin Genç Nufusunu Kendi Çıkarlarınız Doğrultusunda ÖZGÜRLÜK Gibi Güzel Bir Kavramı Deforme Ederek Kullanıp ÜLKEMİZİ BİR KAOSUN İçerisine Sürükleyen ve İnsanları Aptal Yerine Koyup Suçu Başkasının Üzerine atmayıda Maharet Sayan Bir anlayışın Ürünüsünüz Yazıklar Olsun Sizlere. ...
08 Temmuz 2013 Pazartesi 16:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler