YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP döneminde terör zirveye çıktı"
"AKP döneminde terör zirveye çıktı"
01 Nisan 2013 13:03
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AK Parti iktidarı döneminde terörün zirveye, Türkiye'nin de hakimiyetten teslimiyete getirildiğini bildirdi.

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın organlarında yer alan MHP'nin Öcalan'la görüştüğü yönündeki iddiaları değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan'ın sözlerinin terör örgütünü cesaretlendirdiğini öne süren Büyükataman, çözüm sürecinin nihai hedefinin daha belirgin hal almaya başladığını belirtti.

Büyükataman, ''AKP iktidarı döneminde terör sıfırdan zirveye, bölücü başı esaretten efendiliğe, ülke hakimiyetten teslimiyete getirilmiştir. Başbakan Erdoğan'ın rüyalarını süsleyen başkanlık hayalleri ve birkaç gün önce dile getirdiği eyalet sistemi, terörist başı Öcalan'ın fikir ve istekleriyle bire bir örtüştüğünü bir kez daha gözler önüne sermiştir'' ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinde en büyük tehlike olarak MHP'nin görüldüğünü, iktidarın konu MHP'ye geldiğinde çirkinleştiğini iddia eden Büyükataman, şunları kaydetti:

''Son günlerde, AKP iktidarı döneminde sıkça duymaya alışkın olduğumuz 'Öcalan, MHP'ye teslim edildi' ve 'MHP de Öcalan'la görüştü' yalanları yeniden hortlatılarak güdümlü kalemlerin ucuna, kanlı dudakların arasına ve bölücü zihinlerin içerisine tekrar yerleştirilmiştir. Bu şekilde terörün dibe vurduğu, terörist başının yalvar yakar olduğu ve teröristlerin inlerinden çıkmaya korktuğu MHP iktidarı dönemi karalanmaya ve terör örgütüne teslimiyet süreci meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır.''

MHP'nin, Öcalan'la görüşüldüğü iddia edilen tarihlerde TBMM'de bulunmadığını belirten Büyükataman, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Kaldı ki, MHP döneminde terörist başından aldığı canların, yıktığı köylerin, yaktığı yüreklerin, öldürdüğü bebeklerin hesabı sorulmuştur. Bu sorgulamaları, AKP'nin terörist başı ile yürüttüğü teslimiyet süreci ile bir tutmak akıl sağlığı yerinde olan bir kişinin yapacağı iş değildir. Bu benzetme bulanık bir zihnin, karışık bir kimyanın, ne söyleyeceğini şaşırmış bir zekanın ve bölünmüş bir ufkun ürünüdür.''

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler