YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP demokrasini sınavını verememiştir"
"AKP demokrasini sınavını verememiştir"
10 Haziran 2013 11:29
Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AK Parti'nin demokrasi sınavını veremediğini, demokraside iktidar partisini protesto etmenin son derece doğal bir eylem olduğunu kaydetti.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti yetkililerinin demokrasiye, huzura ve toplumsal barışa hizmet etmeyen bir eylem ve söylem içinde olduklarını ileri sürdü.

CHP'nin sağduyu, AK Parti'nin ise iç barışı bozan çağrılar yaptığını ileri süren Toprak, "AKP şunu unutmaktadır, belediyelerin imkanlarını kullanarak ve zorla miting alanına vatandaşlarımızı taşıyarak güç gösteri yapmak güçlü olmanın göstergesi değil zayıf olmanın belirtisidir" ifadesini kullandı.

Toprak, şunları kaydetti:

"AKP demokrasini sınavını verememiştir. Demokraside iktidar partisini protesto etmek son derece doğal bir eylemdir. Doğal ve demokratik olmayan AKP’nin yaptığı gibi protestoculara karşı zor kullanmaktır. Bütün bu yaşanan gelişmeler AKP’nin iktidarını kaybetmeye başladığını göstermektedir. Ancak demokrasilerde iktidara gelmek nasıl normal bir süreçse iktidardan gitmek de normal bir süreçtir. AKP bunu anlamalıdır. Partiler iktidarını kaybedebilirler ama ruh sağlığını kaybetmemeliler. AKP’nin yapacağı mitinglerin ne AKP’ye ne Türkiye’ye bir katkısı olmayacaktır. AKP neden güç kıyaslaması yapmaktadır AKP iki gücün karşılaşmasının ya da çatışmasının provasını mı yapmaktadır Bunlar son derece tehlikeli ve geri dönüşü olmayan adımlardır. AKP’yi sağduyulu olmaya davet ediyoruz."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler