YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP bölücü zihniyetin kar ortağı olmuştur"
"AKP bölücü zihniyetin kar ortağı olmuştur"
08 Mart 2013 11:53
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AK Parti hükümetinin milletten aldığı yetkiyi bölücü başına devrederek 'Ver başkanlığı al özerkliği' zihniyetiyle bölücü zihniyetin kar ortağı olduğunu iddia etti.

 

Büyükataman, yazılı basın açıklaması yaparak, AK Partili bakanları ve yöneticileri eleştirdi. 
 
Büyükataman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in ''800 TL ile geçinilir. Peynir alırsınız, ekmek alırsınız, zeytin alırsınız, geçinirsiniz'' sözleri ile Türk milletiyle alay ettiğini ileri sürerek, ''Devletin tüm imkanlarını kendileri ve yakınları için seferber eden bir iktidar partisi mensubunun geçinmeyi yalnızca yemek, içmek olarak anlaması; kira, elektrik, su, doğalgaz, seyahat ücreti gibi masrafları göz önünde bulundurmaması da çok doğal karşılanmalıdır'' ifadesini kullandı. 
 
AK Parti iktidarına dengesiz bir ruh halinin sirayet ettiğini öne süren Büyükataman, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in çözüm sürecine ilişkin açıklamaları ile ''İmralı canisinin bölücülüğünü tescilleyerek kimlerle işbirliği içinde olduklarını ve nasıl bir pisliğe bulaştıklarını kabul ettiği''ni iddia etti. 
 
Çelik'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için ''küfürbaz'' olarak nitelendirdiğini bildiren Büyükataman, Bahçeli'nin hakkında tek bir fezleke, ağzından bir kez olsun küfür çıkmayan, terör örgütü ile görüşülmesi hususunda bile ölçülü bir üslup sergileyen bilge bir kişi olduğunu kaydetti. 
 
Çelik'i, BDP'li vekillerle yol arkadaşlığı yapmakla da suçlayan Büyükataman, ''Oluşturdukları bölücülük çemberi dışında kalan herkese ırkçı gözüyle bakması, gözlerinde de görme kaybı oluştuğuna işarettir. Hiçbir tıbbi eğitimi olmayan sıradan bir vatandaşın dahi kilometrelerce öteden anlayabileceği bu sağlık sorunlarının ehil kişilerce doğru tespit ve teşhisi için AKP sözcüsü Hüseyin Çelik'e en kısa zamanda tam teşekküllü bir hastaneye gitmesini ve etraflıca tedavi olmasını tavsiye ediyorum'' değerlendirmesinde bulundu. 
 
Büyükataman, iktidarın çözüm süreci ile milletle arasındaki bağı koparttığını savunarak, açıklamasında şunları kaydetti:
 
''Yapılan son açıklamalar ve yürürlüğe konulmak istenen 'Türk'süz Anayasa da AKP iktidarının kendisini bölücülüğe tamamen teslim ettiğinin ve bölücü başına 'yanaşma' olduğunun en net göstergesidir. AKP iktidarının şirket gözüyle baktığı Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali ve Başbakan'ın başkanlık hayallerinin akıbeti, bölücü başının bölmek ve parçalamak hususundaki yeteneklerine devredilmiştir. AKP hükümeti milletten aldığı yetkiyi bölücü başına devrederek 'Ver başkanlığı al özerkliği' zihniyetiyle tam anlamıyla bölücü zihniyetin kar ortağı olmuştur. Neresinden tutarsanız tutun sonu çıkmaza varan bu tehlikeli yolun artık geri dönüşü yoktur ve bu ihanet planın başarısızlığı şüphe götürmez bir gerçektir.''
 
AK Parti iktidarının sonunun geldiğini iddia eden Büyükataman, 2015'in MHP'nin miladı olacağını ve milli gurur ve onurun hesabının tüm sorumlulardan tek tek sorulacağını ileri sürdü. 
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler