YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Akil İnsanlar'ın masraflarını kim karşılayacak?
'Akil İnsanlar'ın masraflarını kim karşılayacak?
05 Nisan 2013 17:10
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, bazı AK Partili milletvekillerinin ‘Alparslan Türkeş çözüm sürecine destek olurdu’ açıklamalarını ‘Cahilce’ diye cevap verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, babası merhum Alparslan Türkeş için Denizli’de tertip edilen yemekli mevlide katıldı. Sabah saatlerinde Denizli’ye gelen Tuğrul Türkeş’e, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan da eşlik etti. Cuma namazı sonrası yemekli mevlidin yapıldığı alana gelen Türkeş, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyasi iktidarın çözüm süreci adı altında teröristbaşı ile görüştüğünü belirten Tuğrul Türkeş, bu görüşmelerin ardından terörist başının istekleri doğrultusunda bir takım faaliyetler yürütüldüğünü söyledi. Bu isteklerden bir tanesinin mecliste bir komisyon kurulması isteği olduğunu belirten Türekş, “ Bir süre önce meclis başkanı bu olayın iktidarın işi olduğunu belirterek, meclisin bu olayla alakası olmadığını söylemişti. Ancak buna rağmen iktidar kendi yaptığı yanlışları, kendi hukuk ihlallerini ortak aramak adına bir dizi çalışma yapıyor. Bununla birlikte akil adamlar adı altında 1919 yılındaki ‘Heyet-i Nasiha’ya benzeyen bir ekip teşkil etmiştir. Akil adamlar grubunun meşrepleri, menşe-ileri itibariyle baktığınızda bu çalışmaya çok uygundur” dedi.

Bu süreçte bir çok kanun ihlalinin olduğunu ifade eden Türkeş şöyle konuştu: “Devletin kesesinden bunlar nasıl seyahat edecekler. Bunların masrafları neresi tarafından karşılanacaktır? Bunlar çalışmaları için bedel de alacaktır. Bunlar halkın dikkatinden kaçırılıyor. Devletten bunları ödenecekse milli devletten ödenecek para ile AK Parti propagandistleri bölgelere dağıtılıyor. AKP’nin yanlışında toplumu ikna etmek için bir dizi propagandist tespit edilmiştir.”

‘Alparslan Türkeş'in bu sürece destek vereceğini söyleyenler cahil’

Bir basın mensubunun ‘İktidar,merhum Alparslan Türkeş’in yaşasaydı bu sürece destek verirdi diye açıklama yapıyor’ sorusuna cevap veren Tuğrul Türkeş, “Bu açıklamalara verebileceğim en hafif cevap cahilcedir. Bu sözler AK Parti’nin fikri bir açmaz içinde olduğunu gösteriyor. İktidar kendisini anlatırken, Merhum Adnan Menderes ve Turgut Özal’a dayandığını söylüyor. Ancak fikri çaresizlik içinde kaldığında da Alparslan Türkeş’in sözlerine sığınacaksın. MHP bu konuda merhum Alparslan Türkeş’in çizgisini sürdürmektedir. Eğer AK Parti’li vekiller, akilli yöneticiler Türkeş yaşasaydı ne yapardı diye merak ediyorlarsa bugünkü MHP’ye baksınlar ve derhal bu yanlıştan vazgeçsinler” diye konuştu.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler