YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akil insanları tespit ettik
Başbakan Erdoğan çözüm sürecinde önemli rol alacak "akil insanları" tespit ettiklerini açıklayarak, "Bu heyetle Perşembe akşamı bir araya gelerek, istişarelerimizi yapacağız'' dedi.
Akil insanları tespit ettik
02 Nisan 2013 / 11:59 Güncelleme: 02 Nisan 2013 / 13:01

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisinin 2012 yılında yüzde 2.2 oranında büyüdüğünü hatırlatarak, ''Yüzde 2.2'lik büyüme oranı beklentilerimizin altında dahi olsa, gelişmiş ülkeler ve Avrupa ülkelerine göre Türkiye başarılı bir performans sergilemiştir'' dedi.

Başbakan'dan 'kredi notu' eleştirisi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Standard and Poor's'un, Türkiye'nin kredi notunu artırmasına ilişkin, ''Ama bu yeterli değil onu söyleyeyim. İflas eden bir ülkeyle ilgili 6 kat birden artış yaparken, Türkiye ile ilgili böyle bir artışı ortaya koymaları, ne bilimseldir ne adildir. Biz bilimsel, adil yaklaşım istiyoruz. İdeolojik yaklaşım istemiyoruz. Bunun düzeltilmesi lazım'' dedi.

"İhanetin içerisinde olan Bahçeli'dir, Kılıçdaroğlu'dur"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecine, barış sürecine, milli birlik sürecine bir ihanet süreci denmesini anlamanın mümkün olmadığını belirterek, ''Eğer bu ülkede bu anlamda bir ihanet varsa, bu ihanetin içerisinde olan Bahçeli'dir, Kılıçdaroğlu'dur. Çünkü hiçbir zaman 'bu işi nasıl çözelim' diye bir araya gelmeye asla yanaşmamışlardır'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,üniversitede okuyan gençlere seslenerek, ''Bu çatışmaların içerisinde yer alanlar bilsinler ki kendileri kazanmıyor. Tam aksine onlar bu vatana ihanet etmenin içerisindedirler. Böyle bir gayretin içerisindedirler. Ben bu genç evlatlarıma söylüyorum. Biz 1980 öncesinde bunun belalarını çok ağır ödedik. Aynı belayı siz de ödemeyin. Aynı faturayı siz de ödemeyin. Bu yanlış yollardan vazgeçin'' dedi.

CHP ile MHP'ye rest

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Çözüm süreci adını verdiğimiz bu yeni süreç, daha güçlü, daha özgür, daha demokratik, daha huzurlu bir Türkiye hedefinin ileri bir adımıdır. Kimse bunu provoke etmeye gayret etmesin. Bunu ne Kılıçdaroğlu ne Bahçeli provoke edebilir. Yeter ki milletim desteğini bizden esirgemesin'' dedi.

Çözüm süreci

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecine ilişkin, ''Herkes ama herkes gönlünü ferah tutsun. Hiç kimse tedirgin olmasın, yersiz endişelere kapılmasın. Çatışma kültüründen beslenen siyasi partilerin yaydığı korkulara aldanmasın. Öyle bir Türkiye yükseliyor ki bu Türkiye'de acılar bitecek ve inşallah gözyaşları dinecek'' dedi.

Erdoğan, çözüm sürecinde kendilerine destek verenlerle yola devam edeceklerini belirterek, ''Birileri bağcıyı dövmeye gayret edecek. O dövülen bağcı bizsek, bir yere kadar sabrederiz. Ondan sonra da biz, 'Bir yanağına vur, öbür yanağına uzat', o anlayışta değiliz. Bizim bir yanağımıza vuran karşılığını bulur'' dedi.

"Akil insanları tespit ettik"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Akil insanları tespit ettik. Bir havuz oluşturduk. 7 ayrı coğrafi bölgeye göre planlama yaptık. Kısa süre içinde bu isimleri kamuoyuna duyuracağız. Bu heyetle büyük ihtimalle Perşembe akşamı bir araya gelerek, istişarelerimizi yapacağız'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler