YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Akil İnsanlar kimin adına hareket edecek"
"Akil İnsanlar kimin adına hareket edecek"
03 Nisan 2013 13:00
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, akil insanların yasal dayanaklarının ne olduğunu sorarak, ''Bebek katili adına mı Başbakan adına mı hareket edecekler '' dedi.

Ayhan, düzenlediği basın toplantısında, iktidarın ''kazan kazan süreci'' dediği yeni sürecin kendilerine göre ''ihanet süreci'' olduğunu ifade ederek, ''AKP, PKK ile kazan kazan modeli uygulamaktadır.

PKK, Hükümet'in tavizleriyle istediğini yaptırır hale gelmiştir. Her ikisi de bu işten kazanmaya çalışmaktadır ancak ihanet sürecinin tek bir kazananı vardır; o da eli kanlı terör örgütü PKK'dır. PKK bu işi kazı kazana çevirmiştir. PKK, AKP sayesinde baharını yaşamaya başlamıştır'' görüşünü savundu.

Hükümet'in ülkeyi bölmek için nice Türk anasını oğulsuz, Türk kadınını eşsiz, çocukları yetim bırakan teröristleri ellerinde çiçekle sınırdan uğurlayacak seviyeye geldiğini ileri süren Ayhan, güvenlik güçlerinin teröristleri yakalaması halinde iktidara göre suçlu, yakalamasa kanuna göre suçlu olacağını söyledi.

Ayhan, ''İş o kadar ileriye gitmiştir ki geri çekilme sırasında silahlı gruplara kuryelerin eşlik edeceği, ara ve son istasyonlar oluşturulacağı konuşulmaya başlanmıştır. Hatta bu suç makinelerinin görüntüleri de basında yer alacakmış. Beşir Atalay, Hüseyin Çelik, Bekir Bozdağ da o istasyonlarda görev yapacak mı Savcıların sürece müdahale etmemesini isteyen Adalet Bakanı, aba altından sopa göstermeye çalışmaktadır. Akıl tutulması yaşamaktadır'' diye konuştu.

Teröristlerin bu kadar tavize rağmen Hükümet'ten yasal güvence istediğini belirten Ayhan, PKK'nın uluslararası zeminde kendini meşru göstermeye çalıştığını ifade etti.

İktidar partisinin kendisine ''muhafazakar demokrat'' dediğini kaydeden Ayhan, ''Bunlar PKK'nın taleplerini karşılamak için organize olan İmralı demokratlarıdır. AKP'li olup da kendisine 'Türk milliyetçisiyim' diyenler, bu zillete nasıl tahammül edecek AKP-PKK daha ısınma peşrevi çekiyorlar. Muhteşem akil adamların yasal dayanakları nedir Bebek katili adına mı, Başbakan adına mı hareket edecekler. Bunu bize, Türk halkına açıklayın, susmayın'' dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler