YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan'ın sözleri salonu ayağa kaldırdı
AK Parti Kayseri İl Kongresine katılan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çözüm sürecine ilişkin, “Bu süreç inşallah başarıya ulaşacak. Ama bizim bu anlayışla mücadelemiz devam edecek. Biz toplumun kabul etmeyeceği bir adımı atmayız” dedi.
Akdoğan'ın sözleri salonu ayağa kaldırdı
25 Ocak 2015 / 18:51 Güncelleme: 25 Ocak 2015 / 18:56

Kadir Has Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongreye Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Milletvekilleri Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır, İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, paralel yapıya yüklendi. “Kayseri yüzümüzün akı oldu, gururumuz oldu. Kayseri gerçekten bizim gözbebeğimiz” diyerek konuşmasına başlayan Akdoğan, şöyle konuştu:

“Bizde bıkkınlık olmaz, yorgunluk olmaz. Biz sadece seçim süreçlerinde koşmuyoruz. Seçim bittiğinde hizmet etmeye devam ediyoruz. 2002 tarihi milletin siyasete ve yönetime el koyduğu tarihidir. 93 ile 2002 dönemi fetret dönemidir.

10 yıl kayıp dönem olmuştur. Bu dönemi çok iyi anlamamız lazım. AK Parti’nin neyi temsil ettiğini anlamamız lazım. Bizler yeni Türkiye’yi inşa ederken birileri de eski Türkiye’ye döndürmeye çalışıyorlar. Gezi olayları 17-25 Aralık, din maskesi altında hain şebekelerle üzerimize geldiler. Pembe dizilerde görülmeyen senaryolarla üzerimize geldiler.

Bunlar o kadar yalancı ki, hiçbir gerçeklik yok, bilgi kırıntısı yok. Tamamen yalan uyduruyorlar. Bunların uzantısı olan habercilikle yalancılığı karıştıran bir anlayış ile karşı karşıyayız. Bunların hepsi ittifak ettiler ayrı ayrı üzerimize geldiler olmadı. Topyekun üzerimize geldiler yine olmadı.

"Topu bir araya gelse inşallah en ufak bir zarar veremez"

Şimdi 7 Haziran’a gözlerini diktiler. Bunlar kaybetmeye mahkumdur. İnşallah önümüzdeki seçimde kaybetmeleri bir devrin kapanması anlamına gelecek. Büyük Türkiye’yi yeniden inşa etmemiz anlamına gelecek. Aktör değişiyor ama oyunlar aynı. Kurdukları kumpaslar işe yaramıyor. Oyunların üzerinde bir oyun var. Onlar ne yaparsa yapsın millet bizim yanımızda olduktan sonra topu bir araya gelse inşallah en ufak bir zarar veremezler.

Biz bu ülkeyi ne paralelcilere ne vesayetçilere ne de terörden beslenenlere yediririz. Karşımıza kim olursa olsun milletin iradesine uzanan her eli kırmasını biliriz. İster derin devlet ister paralel, ister Ergenekon olsun hiçbir ihanet şebekesine prim vermeyiz. Biz derin devletin, paralel devletin değil yalnızca Türkiye Cumhuriyetinin çıkarlarına sahip çıkarız.

Milleti kurda kuşa yedirmeyiz. Bu devlet karanlık odalarda kurulmadı ki karanlık odalarda yapılan oyunlarla yıkılsın. Milletin iradesinden başka bir irade bu millete istikamet çizemez rota çizemez. 12 yılda bir yandan hizmet bir yandan da engellemelerle, çetelerle karanlık odaklarla uğraşıyoruz. AK Parti döneminde ekonomiyi 3.5 kat büyüttük. Hem şeytan taşladım hem tavaf ettik.

Akdoğan'ın sözleri salondakileri ayağa kaldırdı

Yalçın Akdoğan'ın "Hem şeytan taşladık hem tavaf ettik hem millete hizmet ettik hem de bunlarla uğraştık" sözleri salonda bulunan partililer tarafından uzun süre alkışlandı. 

Yalçın Akdoğan: "Hem şeytan taşladık hem de tavaf ettik"

Kayseri'de AK Parti'nin il kongresinde konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan partisinin icraatlerinden bahsederken, "12 yıldır bir yandan hizmet için bir yandan da karanlık odalardaki senaryolarla, vesayetçi sistemin oyunlarıyla uğraşıyoruz. Hem şeytan taşladık hem de tavaf ettik" şeklindeki konuşması, salondan büyük alkış aldı. 

Paris olaylarında hemen fitne fesat. Siz hiçbir şeyi temsil etmiyorsunuz. O terör eylemlerini gerçekleştirenlerin felsefesiyle sizin felsefeniz aynı. Her yolu mübah görüyorsunuz. Onlar insanlığın hayatını yok ediyor, siz insanlığın hayatını mahvediyorsunuz. Bu hastalıklı bir anlayıştır.

Bu anlayışla hukuk içinde ne gerekiyorsa onu yapacağız. İşte bu yapı istihbarat örgütü sanıyor kendisini ama illegal örgüt gibi çalışıyor. Devlete operasyon çekiyor, millete operasyon çekiyor. Onlar başarılı olsaydı Türkiye’de esaret rejimi olacaktı.

"Kimse bu toprakları bölemez"

Doğu’da Güneydoğu’da kimler siyaset yapabiliyor. AK Parti birlik ve bütünlüğün sigortasıdır. O bölgede siyaset yapmak kolay değil. Belediye başkanlarımızın yakınları kaçırılıyor, parti binalarımız yakılıyor. Burayı kimseye bırakmayacağız. Baskıcı anlayışla mücadele edeceğiz. Kürt kardeşlerimizi kimseye yedirmeyiz. Şunu herkes bilmeli Hakkari’nin geleceği de Edirne’nin geleceğinden ayrı düşünülemez. Kimse bu toprakları bölemez. Çözüm sürecini biz başlattık. İnsanlar zihinlerinde, diğer partiler zihinlerinde bölmüşler. Gitti Valilik önünde açıklama yaptı. Çünkü kendi partisinin temsilcisi yok. Otorite paylaşımı anlamına gelen illegaliteye müsaade etmeyiz.

Devlet burada ne yapması gerekiyorsa, bu gün o bölgede yapan devlet yıkan örgüttür. Yakan yıkan, baskı kuran bir örgüt var. Bu gerçek daha iyi görülüyor. Bu süreç inşallah başarıya ulaşacak. Ama bizim bu anlayışla mücadelemiz devam edecek. Biz toplumun kabul etmeyeceği bir adımı atmayız. Bu sürecin arkasında büyük bir destek varsa Tayyip Erdoğan’a duyulan güvenin neticesidir.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler