YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan'dan PKK'nın ateşkes sinyaline sert tepki!
PKK yönetiminin 11 Ekim'de ateşkes sinyali vermesine sert tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "Buna karnımız tok" yorumunda bulundu.
Akdoğan'dan PKK'nın ateşkes sinyaline sert tepki!
09 Ekim 2015 / 08:15 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 08:17

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan HaberTürk'te katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnternethaber.com'un Habertürk'ten derlediği bilgiye göre; Başbakan Yardımcısı Akdoğan, PKK'nın 11 Ekim'de ateşkes ilan edeceği iddialarına ilişkin, "Terör örgütü sıkıştığı zaman, kış üslenmesine gideceği zaman veya siyasi uzantısının işine yarasın diye bu tür siyasi taktik hamleler içerisine girdiğini çok gördük. Buna karnımız tok. Sen ortalığı yakacaksın, yıkacaksın, zulüm edeceksin, insanları öldüreceksin, devlete savaş açacaksın, bütün projelerin çökecek. Devrimci halk savaşın çökecek, şehir milislerin çökecek, özerklik ilanların çökecek ondan sonra 'ben seçim güvenliği olumsuz etkilenmesin istiyorum' diyeceksin. Bu geçen seçimden önce senin oradaki baskıların olumsuz etkilemedi mi?" dedi.

Akdoğan, örgütün, tam anlamıyla bir eylemsizlik kararı alması ve Türkiye'yi terletmesi gerektiğini vurgulayarak, bunların oluşmaması durumunda örgütün söyleyeceğinin hiçbir kıymeti olmayacağını ifade etti. Akdoğan, Çözüm Süreci'nin sahibinin hükümet olduğuna, bu sürecin devam etmesi için gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiğine dikkati çekti.

Seçim güvenliğinin sadece sandık güvenliği olarak algılanmaması gerektiğini kaydeden Akdoğan, bu söylemin, halkın tehdit edilmemesi ve iradesini sandığa yansıtabilmesi için alınan tedbirleri de kapsadığını dile getirdi.

 // Mucahit
Evet sakın haa bu millet terörun bitmesini istiyor teroristin istegiyle hareket ederseniz bizden destek beklemeyin. Secim öncesi sonrasi operasyonlar devam etmeli ve bu fitne bitmeli...
09 Ekim 2015 21:00
 // osman komodo
PKKnin ateşi bol olsun....
09 Ekim 2015 18:12
 // dreygosiev
Millet elini kolunu sallaya sallaya Diyarbakır ve Vanda dolaşıp istediği dağda da piknik yapıyor tabii cikleriniz insanları öldürüp panzerlerin arkasında sürüklemezse.....
09 Ekim 2015 14:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler