YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan'dan HDP'ye: Bizi susturamazsınız
Akdoğan'dan HDP'ye: Bizi susturamazsınız
08 Mayıs 2015 15:21
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan HDP kanadının yaptığı açıklamalarla ilgili "dağdan gelip, bağdakini sen susturamazsın" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Şimdi ben, HDP'yi eleştiriyorum, çok rahatsız oluyorlar. Biri diyor 'konuşmasın', biri diyor 'az konuşsun', biri diyor 'çenesini tutsun'. Arkadaş bizi, sizin çenesini kapattıklarınız, susturduğunuz insanlarla karıştırmayın. Öyle dağdan gelip, bağdakini sen susturamazsın" dedi.

AK Parti Bolu İl Teşkilatı'nca bir otelde düzenlenen ve Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti bölge milletvekili adayları ve parti teşkilatının da katıldığı, Bolu İl Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşları buluşmasında konuşan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, 7 Haziran'ı "seçimlerin anası" olarak nitelendirerek, Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek bir dönem yaşandığını, 7 Haziran'ı referandum mahiyetinde bir seçim olarak gördüğünü belirtti.

Türkiye'de bir oyun bozuldu

Akdoğan, eski Türkiye'ye geri dönmek isteyenlerin bulunduğunu, bunlara "şer cephesi" adını verdiğini ifade ederek, "Eski Türkiye deyince aklımıza koalisyon hükümetlerinin dönemi geliyor. Türkiye krizler ülkesi olmuş, uçurumun kenarına gelmişti. Küresel ekonomik krizlerle değil, bizim devlet adamları ve siyasi aktörlerin beceriksizliğiyle Türkiye krizler yaşadı. Ülke uçurumun kenarındayken bu sefer millet yönetime el koydu, milletin iktidarı iş başına geldi. O andan itibaren Türkiye'de bir oyun bozuldu" diye konuştu.

Diğer siyasi partilerin son bir ayda konuşmaya başladığını vurgulayan Yalçın Akdoğan, "Halkla bu güven böyle bir ayda oluşmuyor. Bildiriler yayınlanırken bir defa çıkıp 'Bu yanlıştır' dedin mi? Terör olayları oldu, bir defa hükümetin yanında saf tuttun mu? Millet bunları unutmuyor, son bir ayda konuşacağın tutuyor, bir şeyler söylüyorsun, güven böyle oluşmuyor. 'Onlar konuşur, AK Parti yapar' sözü durup dururken, söylenmedi" değerlendirmesinde bulundu.

Üçlü yapı flört haline geldi

CHP'nin seçim beyannamesine ilişkin, "Türkiye'yi IMF'ye tekrar kul köle yapma beyannamesinden başka bir şey değil " sözleriyle eleştiren Yalçın Akdoğan, "Milletimiz bunları gördü. Hepsi şu anda HDP'nin kuyruğuna takıldı. Onlar da nasıl içine sindiriyor hayret ediyorum. Ulusalcı CHP, Çözüm Süreci'nin düşmanı olan paralel yapı, şu anda flört halinde aşk yaşıyorlar. Ya kardeşim senin birazcık samimiyetin varsa, 'Çözüm Süreci' diye bir derdin varsa, 'Kürt meselesi' diye bir derdin varsa bu adamlar, paralel yapı ne kadar kötülük varsa bunlar yaptı. CHP hangi katkıyı verdi? Bu zihniyet, yani bu statüko bloku dediğimiz yapının zihniyeti zaten bu sorunu üreten, besleyen, büyüten zihniyettir'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler