YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan'dan Demirtaş'a: "Sende utanma duygusu olsa..."
Akdoğan'dan Demirtaş'a: "Sende utanma duygusu olsa..."
13 Mayıs 2015 14:42
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı eleştirerek, "Kobani olaylarında insanları sokağa döktün, onlarca insan hayatını kaybetti. Sende utanma duygusu var mı?" dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'ye ilişkin "Barajı geçemezlerse süper olur" sözlerine, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldiğini söyledi.

Akdoğan, şunları kaydetti:

"Bugün Selahattin Demirtaş bana cevap vermiş, ben demiştim ya 'Barajı geçemezlerse süper olur' diye. 'Demokrasiye inanan bir insan böyle bir laf eder mi, utanmıyor mu' demiş. Utanma duygusu olsa sen sokağa çıkmazsın. Kobani olaylarında insanları sokağa döktün, onlarca insan hayatını kaybetti. Sende utanma duygusu var mı? Çözüm Süreci'nin düşmanı olan, her türlü sabotajı yapan, düne kadar şikayet ettiğiniz ne varsa yapan paralel yapıyla aşk yaşıyorsunuz. Sende utanma var mı? Çözüm Süreci'ne hiç destek vermeyen, her türlü engeli çıkaran ulusalcı zihniyetle, CHP ile flört ediyorsun. Sende utanma var mı?

Senin bir kardeşin var. Ne iş yapıyor? Mesleği ne? Terörist, Kandil'de. Bir dönem siyaset yapıyordu. Sonra terörist olmaya karar verdi. Bunlar gece başka gündüz başka, 6 ay siyasetçi, 6 ay terörist. Bu yaklaşım nasıl demokrat olabilir. Milleti kandırıyorlar. Bu oyuna gelmeyelim. Böyle bir zihniyetin barajı geçmesi demokrasi için bir tehlikedir, bir tehdittir."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler