YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan'dan Bahçeli'ye Tunceli eleştirisi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MHP lideri Bahçeli’ye yüklendi. Bahçeli’nin Tunceli’ye gitmesine karşılık açıklama yapan Akdoğan, “Neden şehrin kıyısındaki valilik binası önünde açıklama yaptın. Parti binanız yok mu?” dedi.
Akdoğan'dan Bahçeli'ye Tunceli eleştirisi
30 Kasım 2014 / 20:30 Güncelleme: 30 Kasım 2014 / 20:38

 

Açıklamalarına seçimden sonra başarısız olması durumunda koltuklarını bırakacaklarını söyleyen muhalefet liderlerine yüklenen Akdoğan, “Tabuları yıkan biz olduk. Bu da yüzleşmeyle olabilecek bir şey. Bu yüzden muhalefet değişemiyor. Yapısal bir dönüşüm gerçekleştirmezseniz, yapamazsınız.

Bir tanesi stajyer genel başkan, diğeri de kalfa. Bir türlü ustalığa geçemedi. 20 yıldır o koltukları işgal ediyorlar. Bu kadar seçim kaybettiniz, neden bırakıp gitmiyorsunuz. O koltuklara yapıştınız” diye konuştu.

Akdoğan, Tayyip Erdoğan'ın yasaklıyken gittiği her yerde genel başkan olarak karşılandığını anlatarak "Hiçbir koltuğu yokken o muameleyi görüyordu. Bu genel başkanlar o koltuğa oturmadan önce ne anlam ifade ediyordu.

O koltuktan kalktıktan sonra ne anlam ifade edecekler. Bunlarınki senlik benlik davası. Bu yüzden bizim varlığımıza karşılar. Bizim politikalarımıza, siyasetimize değil varlığımıza tahammül edemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin Tunceli ziyaretini eleştiren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşte Başbakanımız Tunceli’ye gidemez dedi. Sayın Bahçeli gitti. Tebrik ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde bütün siyasi partilerin genel başkanları her bir şehre gidebilir.

Devlet bu güvenliği sağlar. Burada kimsenin cesaretini sınamak için bu söz söylenmiyor. Ben biliyorum ki Bahçeli de korkak değil, diğerleri de değil. Mesele fiziken oraya gitmek değil, siyaseten sen oraya gidebiliyor musun? Ona bir bakmak lazım.

Neden şehrin kenarındaki valilik binasında açıklama yapıyorsun. Senin parti binan yok mu? Oradan oy alamıyorsan, siyaset yapamıyorsan sen zihninde Türkiye’yi bölmüşsün. Sen bizi bölücülükle suçlayacaksın ama birçok yere gidemeyeceksin, oy alamayacaksın. Ama ben Şırnak’a da gideceğim, Edirne’ye de, Trabzon’a da gideceğim. Bu yüzden AK Parti Türkiye’nin sigortasıdır.”

 

İHA

aaaaaaaaaaaaaaaa
 // aaaaaaaaaa
ASGARİ ÜCRET ZULMÜ YİNE DEVAM BİZE 30 TL ZAM VERMEYİN HİÇ BİR ŞEYEDE ZAM YAPMAYIN KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYORSUNUZ 30 TL SADAKADIR BİZ SADAKA İSTEMİYORUZ BİZDEN SİZE OLSUN SADAKA VERMEYİN BEN ASGARİ ÜCRETLİ OLARAK İSTEMİYORUM....
01 Aralık 2014 Pazartesi 00:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler