YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan: Öcalan'ı diri diri gömdüler!
Akdoğan: Öcalan'ı diri diri gömdüler!
03 Kasım 2015 14:45
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, canlı yayında seçim sonuçlarını değerlendirirken çözüm sürecine değindi.

Akdoğan "Çözüm süreci bağlamında bir noktaya gelebilmemiz için bazı şartların olgunlaşması gerekir. Bu süreçte çok kötülük yaptılar ve Öcalan’ı da diri diri oraya gömdüler" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti'nin 1 Kasım Genel Seçimleri'ndeki zaferin değerlendiren Akdoğan, yüzde 49'un beklediklerinden yüksek olduğunu ancak sürpriz olmadığını söyledi.

SONUÇ ÇOK SÜRPRİZ DEĞİLDİ

Akdoğan, "46-47’lerde bir sürpriz bekliyordum bu daha yüksek bir sürpriz oldu. Biz 2011’de de yüzde 49 aldık o yüzden yüzde 49’da çok sürpriz değil" diye konuştu.

"7 Haziran sonrası Ak Parti için ANAP gibi dağılma sürecine girecek" gibi yorumlar yapıldığını hatırlatan Akdoğan, "Bunun öyle olmadığı çıktı. Muhteşem bir geri dönüş. Partilerin ömrü vardır aşağı doğru gider, geçmiş dönem partileriyle benzerlik kurmak filan AK Parti’nin kaderinin böyle olmadığı anlaşıldı" ifadelerini kullandı.

"İMRALI İLE GÖRÜŞME İÇİN ŞARTLAR OLGUNLAŞMALI"

Çözüm sürecinin geleceğine ilişkin de mesajlar veren Akdoğan, şu anda PKK ile mücadele edildiğini ve İmralı'ya görüşmek için şartların yeniden oluşması gerektiğinin altını çizdi.

ÇÖZÜM İSTEMİYORUZ.
 // MİSAFİR
ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMAYANA KADAR DEVAM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR ŞAYET TEKRAR ÇÖZÜM SÜRECİ DİE KONU AÇILIRSA ARTIK OYUMU VERMEM AK PARTİYE....
03 Kasım 2015 Salı 18:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler