YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan, ilk defa bu kadar sert konuştu!
Akdoğan, ilk defa bu kadar sert konuştu!
01 Ağustos 2015 15:10
HDP'nin çözüm sürecine ihanet ettiğini belirten Yalçın Akdoğan; "Uyuyan polisi uyurken şehit ediyorlar. Bu nasıl bir kahpeliktir. bu kahpeliklerin hesabı tek tek sorulacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan,  partisinin il danışma meclisi toplantıısnda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HDP'nin terör örgütüne destek verdiğini belirten Akdoğan;  " Uyuyan polisi uyurken şehit ediyorlar. Bu nasıl bir kahpeliktir.Teröristlerin inlerine girilecek ve bu yapılanların hesabı tek tek hesabı sorulacak" dedi.

Akdoğan'ın konuşmasından önemli satır araları:

"Uyuyan polisi uyurken şehit ediyorlar. Bu nasıl bir kahpeliktir. Ambulansı kaçırmak, içindeki ebeyi kaçırmak... Bunlar geçmişte bebekleri öldürüyorlardı, şimdi doğmamış bebekleri öldürmeye çalışıyorlar. Bu nasıl bir caniliktir. Eşinin yanında, ailesinin yanında sivil askeri öldürmek, nasıl bir caniliktir."

Tek tek hesabı sorulacak

"Bu PKK, hem terörist hem ahlaksız. Onlara laf söylemeyeceksiniz, tek kelime cümle kuramayacaksınız. Gelip hükümete hiçbir şey yokmuş gibi 'Hadi devam edelim'. Oyun mu oynuyoruz burada. Herkes haddini bilecek. Herkes hukuk içinde demokrasi içerisinde hareket edecek. Bunların hiçbiri yanlarına kar kalmayacak. Kim bu kötülükleri yapıyorsa bunların tek tek hesabı sorulacak. Tek bir evladımızın karşılığında nerede inleri varsa kampları varsa hepsi başlarına yıkılacak ve yıkılıyor."

Net tavır takınmaları gerekir

"Örgüt defalarca 'ben ateşkesi bozuyorum' demiştir, kimse Hükümete fatura kesmeye kalkmasın. Ortada çok açık cinayetler var, önce kalkıp bunu yani iki eşit yapı arasında bir mücadelenin verilen kurbanları, zayiatları gibi görmeleri bile teröre destek anlamına gelir, burada daha net bir tavır takınmaları gerekir."

Güveni sarstılar, yıktılar

"Son dönemde yaptıkları, var olan güveni tamamen havaya uçurdular. Bu aktörlerle bu kadar alavere dalavere yapan, bu kadar sürece ihanet eden aktörlerle bu sürecin nasıl devam ettirileceği, bu bir muammadır. Bu yüzden bunlar güveni yıkmıştır, sarsmıştır."

Yapılanlar cezasız kalamamalı

"Bir yanda parmak sallayanlar var, bir tarafta silah sallayanlar. Bu ikisine de izin vermeyiz. Demokrasiyi bu ikisi de zehirler. Kimse devlete meydan okuyarak, hukuka meydan okuyarak, 'demokrasi içerisinde bir oyuncuyum' ben diyemez. Biz parti kapatmaya karşıyız ama 'ben sırtımı teröre, terör örgütüne dayadım' diyenler, onu kınayamayanlar, teşvik edenler, iş birliği yapanlar, bunlar elbette hukuk adına hesap vermek durumundadır. Bunları da bir birine karıştırmamak lazım. Sen gelip her türlü kötülüğü yapacaksın, vurup vurup kaçacaksın, sonra hukuk, yargı, demokrasi denildiğinde ağlamaya başlayacaksın."

1
 // 1
Demirtaş ve HDP yani pkk mecliste olduğu sürece hiç bişi yapmamissiniz demektir...İsterseniz agzinizla kuş tutun...
02 Ağustos 2015 00:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler