YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan: HDP kendi celladına aşık olmuş
Akdoğan: HDP kendi celladına aşık olmuş
09 Eylül 2015 17:14
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "HDP, kendi celladına aşık olmuş. Barajı geçmek için Çözüm Süreci'nin düşmanlarıyla kirli bir işbirliğine girmiştir" dedi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan basın toplantısı düzenledi.

İşte Akdoğan'ın açıklamaları...

AK Parti böyle bir alçaklığa tenezüül etmez

Parti binalarına yönelik saldırıları kınamak gerekiyor. Saldırıları kınamak gerekir. Bugün konuşanlar sessizlik içindeydiler. Türkiye terör saldırılarına yeni maruz kalmıyor. Terörle mücadelede sabır ve kararlılık gerekir. insan üzerinden siyaset yapmak alçaklıktır. AK Parti böyle bir alçaklığa tenezüül etmez ve etmeyecektir. Örgüt propogandalrına alet olmamak gerekir.Hükümet durup dururken operasyonları başlatmamıştır. Biz bir şehidimizin kanını 550 milletvekilimize değişmeyiz.

Bir kısım medyanın, kendisini terör örgütünün propaganda birimi haline getirmemesi gerekir. Teröre, teröristlere, terör örgütüne, onun yandaşlarına laf söyleyemeyenler, terörü, terörle mücadele eden hükümeti suçlamaktadır. Bu sorumsuzluktur, örgüte dolaylı destek olmaktır."

"Terör örgütünün silahına susturucu olmak, gazetecilik değildir. Örgüt ve yandaşları dökülen kanı, saray tartışmalarıyla kapatamazlar, örtemezler."

"HDP, kendi celladına aşık olmuş"

"HDP, kendi celladına aşık olmuş. Barajı geçmek için Çözüm Süreci'nin düşmanlarıyla kirli bir işbirliğine girmiştir. HDP, oy hesaplarıyla süreci havaya uçurmuştur. HDP, terör örgütünün açık destekçisi, uzantısı ve siyasi şubesi gibi hareket etmektedir. Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir."

"Utanmadan, sıkılmadan devleti ve hükümeti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir kere savaş değildir, terörist bir örgütün insanlarımızı katletmesidir. Sayın Demirtaş, 'Anne babalar evlatlarına sarılamıyor' diyor. Evet, o evlatlar şehit edildi. Peki kim şehit etti? Onun yandaşı olduğu terör örgütü şehit etti. Hiç yüzleri kızarmadan, hiç utanmadan hala devleti suçlayabiliyorlar. İşte o milletin evlatlarını sizin uzantısı olduğunuz, yandaşı olduğunuz örgüt katlediyor. Bu cinayetleri kınayamıyorsunuz ve hala devleti suçluyorsunuz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler