YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdağ bakanlıktan alınmasına ne dedi?
Akdağ bakanlıktan alınmasına ne dedi?
24 Ocak 2013 21:36
Resmi temaslarda bulunmak üzere Macaristan'da bulunan Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyon sonucu bakanlıktan alınmasıyla ilgili olarak, "Kararı saygıyla karşılıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Akdağ, kabinede yapılan revizyonun ardından bakanlıktan alınmasıyla ilgili İHA muhabirine açıklamada bulundu. 8 yıldan bu yana Sağlık Bakanı olarak görev yaptığını belirten Bakan Akdağ, kabinede yapılan revizyonu saygıyla karşıladığını, partisinin vereceği her görevi içten ve büyük bir titizlikle yerine getireceğini kaydetti.

Macaristan'dan TSİ 21:15'de İstanbul'a hareket edeceğini belirten Akdağ, İstanbul'dan da başkent Ankara'ya hareket edeceğini, kabinede yapılan revizyonun hayırlı olmasını diledi.

5 gün önce Erzurum'da açıklamalarda bulunmuştu

  “İnsan ölene kadar sağlık bakanı kalmaz yani”

Hükümette revizyona gidilerek bazı bakanlıklarda değişiklik yapılırken Sağlık Bakanlığı görevine Recep Akdağ’ın yerine Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinlioğlu atandı. Kabineden alınan Recep Akdağ, geçtiğimiz hafta sonu memleketi Erzurum’da bir açıklama yaparak, “İnsan ölene kadar Sağlık Bakanı kalmaz yani” demişti.

19 Ocak 2013 geçtiğimiz Cumartesi günü Erzurum’da gazetecilerle bir araya gelen Bakan Akdağ’a, kabineden alınabileceği söylentilerinin olduğu sorulmuştu. Bunun üzerine Bakan Akdağ, açıklama da bulunarak, “Kabine değişikliğinde ismimizin geçmesi konusuna bu güne kadar buna hiç önem vermedim. Nasıl etkilendiğimiz ortada. Bu güne kadar yaptığımız çalışmalarla belli. Bizim bir çalışma kültürümüz var. Bize bir görev, bir bayrak verilmiş. Onun son dakikasına kadar bu bayrağı taşımak. Bu bir gün mutlaka olacak. Sen kabineden alındın dendiği anda benim tek yapacağım iş, bu işi arkadaşıma devredeceğim ana kadar işlerle uğraşmak olacaktır. Devlet işleri böyledir. İnsan ölene kadar Sağlık Bakanı kalmaz yani. Şimdi olmazsa yarın olacak. Bir gün mutlaka olacak” diye konuşmuştu.

Akdağ'ın özgeçmişi

Prof. Dr. Recep Akdağ, 8 Mayıs 1960 tarihinde Erzurum’un İspir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da, lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı fakültede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzman oldu. Bir yıl süreyle Londra'da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı, Satınalma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1999'da profesör oldu. Özellikle çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında olmak üzere yüzün üzerinde makalesi ve tebliği yayımlandı. 1996'da İstanbul Tabip Odası'ndan "Yılın Makalesi" ödülünü aldı.

Recep Akdağ 22, 23 ve 24. dönem Erzurum Milletvekili oldu. 58, 59, 60 ve 61. hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yaptı. İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır. 18 Kasım 2002'den beri Sağlık Bakanı olarak görev yapmaktaydı. Akdağ, bu göreve 4 kez üst üste atanan ilk bakandır ve Dr. Refik Saydam'dan sonra en uzun süre görev yapan Sağlık Bakanı'dır.

İHA

isabet
 // ibrahim Halil
geç kalınmış bir karardı. sağlık sistemini kapitalizmin pençelerine terkeden adımların ve sağlık çalışanlarını toplumun maskarası haline getiren hukuki adımların ve yönetimin mimarını görevden almakla son derece isabet etmişlerdir. yeni bakanı aynı hatalara düşmemesi temennisi ile kutluyorum....
25 Ocak 2013 01:40
Buyuk ayip ettiler
 // Salim sercan
Saglikta reformlariyla çığır acan bi bakana yanlis yapmakla birlikte Turkiye de en cok oy aldigi ili bakansiz birakmakla ak parti Erzurum a ve Erzurumlulara buyuk ayip etmistir.kendisine zerre kadr deger verilmeyen illerin hepsinde bakan cikarmaya devam etsinler secimlerde % 70 oyu oralarda alirlar artik....
25 Ocak 2013 00:00
BAŞARININ BEDELİ BU MU OLMALI
 // BİNALİ ŞAHİN
10 YILLIK BAKANLIĞI DÖNEMİNDE 100 YILDA OLMAYACAK İŞLERE İMZA ATAN ÇOK KIYMETLİ BAKANIMIZA YANLIŞ YAPTILAR.ÇALIŞMAYAN BİR ÇOK BAKAN VARDI ONLARI DEĞİŞTİRSELERDİ. MESALA 12 YILDIR ADE-ADALET BAKANLIĞINDA HİÇ BİR İLERLEME YOK.BİR DAVA HALA BU TEKNOLOJİ İLE 5 YIL...
24 Ocak 2013 21:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler