YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akaydın'ın Erdoğan pişmanlığı
Akaydın'ın Erdoğan pişmanlığı
17 Haziran 2013 20:28
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hakaret davası açmasına neden olan 19 Mayıs 2013 akşamı sarf ettiği sözler için "Sonradan hicap duydum." dedi.

Mustafa Akaydın, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 19 Mayıs akşamı sarf ettiği sözler için Başbakan'ın aleyhinde açtığı dava hatırlatılan Akaydın, şu cevabı verdi: "Dava açtığına göre gidip kendimizi müdafaa edeceğiz. ‘Bana destek olur musunuz?’ diye halka mendil açacağım. Biliyorsunuz ben zengin değilim. Belki banka kredisi alırız."

Akaydın, bir gazetecinin son günlerde siyasi söylemlerin ağırlaştığı, hakaretlerin havada uçuştuğu yönündeki tespitine ise şu karşılığı verdi: "Maalesef. Çok doğru. Ben de zaten sonradan o söylediklerimden biraz hicap duydum ama bizi buraya getiren kim bu ülkede? Siyasetteki üslubu ağırlaştıran, ayıplı hale getiren, insanları ötekileştiren kim? Ben sana katılıyorum."

Akaydın ne demiti?

Mustafa Akaydın, 19 Mayıs 2013 akşamı düzenlenen fener alayının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada, "İpleri Obama’nın elinde olan Başbakan istemiyoruz. Tuvalet deliğine süpürülecek Başbakan istemiyoruz." demişti. Başkan Akaydın, cumartesi günü Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için gittiği Cumhuriyet Meydanı’nda gazetecilere, Başbakan Erdoğan’ın 19 Mayıs’taki sözleri için kendisine dava açtığını söylemişti.

CİHAN

21:00
 // ÖDEŞELİM
Bıyığını kesip, pembe bir mini etek giyersen ödeşiriz. Dilenip mendil açmana gerek yok....
17 Haziran 2013 21:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler