YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akademisyen ve gazetecilerden Kılıçdaroğlu'na: HDP'yi yalnız bırakmayın
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup akademisyen ve gazeteci ile buluştu ve Türkiye’nin gündemini değerlendirdi.
Akademisyen ve gazetecilerden Kılıçdaroğlu'na: HDP'yi yalnız bırakmayın
02 Mayıs 2016 / 17:00 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 17:53

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün gazeteci ve akademisyenlerden oluşan bir grupla kahvaltıda buluştu. Kılıçdaroğlu toplantıda dokunulmazlık eleştirilerini yanıtladı, CHP'nin kendi anayasa taslağını kaleme aldığını açıkladı.

AKADEMİSYENLER KÜRT SORUNUNA VURGU YAPTI

Gazeteci ve akademisyenler de Kürt sorununun çözümü başta olmak üzere insan hakları ihlalleri ve demokratikleşme taleplerinin gündeme getirilmesinde partiyi daha aktif görmek istediklerini aktardı.

25 KİŞİLİK HEYET KILIÇDAROĞLU'NA AKIL VERDİ

Kahvaltıya, aralarında anayasa hukukçuların Prof. Dr. Ergun Özbudun, Prof. Dr. Serap Yazıcı, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, emekli askeri hakim Ümit Kardaş, gazeteciler Cengiz Çandar, Erdoğan Aydın, Mehmet Altan, Levent Gültekin, Kürşat Bumin, yazar Ayşe Kulin, Doç. Dr. Murat Somer, eski SPK Başkanı Muhsin Mengütürk, avukat Orhan Kemal Cengiz, eski ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas ve işadamı Osman Kavala'nın da bulunduğu 25 kişi davet edildi.

AKTİF OLUN ÇAĞRISI

Görüşmede akademisyen ve gazeteciler CHP'nin anamuhalefet partisi olarak daha cesur adımlar atması gerektiğine işaret etti. Katılımcıların, hükümetin demokratikleşme ve insan hakları karnesini eleştirdiği toplantıda, CHP'nin atacağı adımlara destek verileceği ve katkıya açık olduklarının mesajının iletildiği kaydedildi.

"HDP'YE YARDIM EDİN" DEDİLER

Katılımcılar, Kürt sorununun çözümü başta olmak üzere pek çok alanda daha aktif olmaya davet ettikleri Kılıçdaroğlu'na "HDP köşeye sıkıştırıldı. Sesini çıkarabilecek tek siyasi parti siz kaldınız" değerlendirmesini iletti.

CHP'YE DOKUNULMAZLIK ELEŞTİRİSİ

Katılımcılar, Kılıçdaroğlu'nun "Anayasaya aykırı ama evet diyeceğiz" sözleriyle açıkladığı partisinin komisyonda görüşülecek olan dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin değişikliği teklifine yönelik duruşunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu eleştirilere 'siyasi bir hamle' yanıtını vermekle yetinirken, teklifin yasalaşmasını beklemediğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri; katılımcılar tarafından teklifin genel kurula gelmeyebileceği ya da gelse bile kabul edilmesi için gerekli milletvekili sayısını bulmayacağını düşündüğü biçiminde yorumlandı.

HDP'Yİ YALNIZ BIRAKMAYIN

Kılıçdaroğlu'nun katılımcıların "Eger teklif yasalaşırsa, ilk hedef HDP olacak. HDP'yi bu süreçte yalnız bırakmayın. HDP'nin ardından bu teklifin faturasının ilk çıkacağı isimlerden biri de sizsiniz" düşüncesini not ettiği, bir katılımcının "Teklife evet denmesi yönünde bürakrosiden bir brifing mi aldınız" sorusunu da yanıtlamadığı öğrenildi.

 // Oktay
Akademisyen denilen müsvette paçavraları halaa ayak altında dolaşıyorlar...
03 Mayıs 2016 07:46
GEZI ZEKALILAR
 // ruzgar ıbo
ZATEN BUNLAR ARAYIS ICINDE OLDUKLARINDAN BU COBANLAR .KENDILERINE EN UYGUN KAYPAK NE DEDIGI BELLI OLMAYAN.IHANETE ACIK .KIM VAR KEMAL VAR .NIYE BANA DEMIYOLAR ONLARIN SOZUNU KEMAL DINLER.HELAL BE KEMAL.YINE MILLETIN GOZUNDE O A SIFIR ELDEVARSIFIRSIN.....
03 Mayıs 2016 Salı 07:22
soytarılar
 // Ateş bey
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
02 Mayıs 2016 21:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler