YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'ye toplu katılım
AK Parti'ye toplu katılım
06 Haziran 2011 23:54
Partilerinden istifa ederek AK Partiye katılan 90 kişi için tören düzenlendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Demokrasi adına bir baş verilmesi gerekiyorsa, biz hazırız'' dedi.

Tanrıverdi, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye geçen 90 Demokrat Partili için AK Parti Salihli ilçe teşkilatı lokalinde yapılan törende yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları kapsamında her gün bir ilçeyi ziyaret ettiklerini, Salihli'de esnafı ziyaret ettiklerini daha sonra da partiye katılım töreninde yer aldıklarını söyledi.

Geçmişte Salihli siyasetinde Demokrat Parti'de aktif rol alanların partilerine katıldıklarını kaydeden Tanrıverdi, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz iktidarımız döneminde milletimize ihanet etmedik. Verilen emaneti koruyarak bugünlere geldik. Artık birlik ve beraberlik zamanı geldi. Bu bir demokrasi yürüyüşüdür. Türkiye'de demokrasinin tam manasıyla yerleşmesi için mücadele veren AK Parti bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir. Demokrasi adına bir baş verilmesi gerekiyorsa biz vermeye hazırız. Geçmişte bu mücadelenin örneğini Menderes vermişti. O dönemler Menderes'in idam edilmesini bayram ilan edenler bugün listelerinde Ergenekoncuları aralarına almaktadırlar. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da başka söylüyor, Hatay'da başka söylüyor. Biz ne söylediysek sözümüzün arkasında durduk. Genel seçimlerin ardından sivil demokrat bir anayasa hazırlayacağız. 12 Haziran'a 6 gün kaldı. Bu süreci çok iyi değerlendirmek zorunda olduğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler