YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'ye toplu katılım
AK Parti'ye toplu katılım
15 Mayıs 2011 18:16
AK Parti'ye toplu katılım. Çeşitli partilerden istifa edenler AK Parti'ye katıldı.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, değişik partilerden istifa ederek AK Parti'ye katılanlara rozetlerini taktı.

Yılmaz, Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle AK Parti'ye katılan Saadet Partisi İl Genel Meclisi üyesi Mahmut Börlükkara, partisinden istifa eden Demokrat Parti İl Başkanı Zülfü Aydın ve yönetim kurulu üyeleri ile Halkın Sesi Partisi İl Sekreteri Musa Keser ve yakınlarına parti rozeti taktı.

Yeni katılımların Bingöl'ün birlik ve beraberliğine vesile olacağını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

''Bugün bizler için çok sevindirici bir gündür. Çok değerli arkadaşlarımız AK Parti'ye katılıyorlar, destek veriyorlar. Ben özelikle şu noktanın altını çizmek istiyorum; bu birlik, Bingöl'ün birlik ve beraberlik manzarasıdır. Bu manzara, AK Parti'nin Bingöl'deki gücünün, Bingöl'ün her tarafını kuşatmasının manzarasıdır. Geçmişte böyle oldu, inşallah gelecekte de böyle olacak. AK Parti, Bingöl ile büyüyecek, Bingöl de Allah'ın izniyle AK Parti ile büyüyecek.''

AK Parti'nin büyük bir camia olduğunu ve bütün Türkiye'yi kucakladığını dile getiren Yılmaz,  ''Bazı küçük partiler, beli bir kesime, bazı katkılar sunabilirler ama AK Parti'nin böyle bir lüksü yok. AK Parti, tüm toplumu kucaklamak durumunda olan bir partidir, tüm Türkiye'yi ve tüm Bingöl'ü kucaklamak durumunda olan bir partidir. Bu anlamda, bizim hiçbir ayırım yapmamız mümkün değildir'' şeklinde konuştu.

AK Parti'ye katılmak isteyenlere her zaman kapılarının açık olduğunu söyleyen Yılmaz, seçimden önce partilerine gelerek seçim sürecinde çalışanlarla seçim sonrasında partilerine katılacakların aynı olmayacağını vurguladı.

Yılmaz, daha sonra Hemşireler Günü nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğünce Belediye Kültür Merkezi'nde organize edilen ''Suçlu Kim'' adlı tiyatro oyununu izledi.

Yılmaz, oyunun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada da sağlıkta vatandaşın memnuniyetinde çok ciddi bir artış olduğunu ifade etti. Sağlık hizmetlerinde memnuniyet oranın, geçmiş yıllarda çok düşük seviyede olduğunu, bu oranın şimdi yüzde 80 olduğunu dile getiren Yılmaz, ''Bu oranın yükselmesinde sağlık çalışanlarının büyük emeği var. Sadece doktorlarımız değil, hemşirelerimiz, yardımcı sağlık personelimiz, temizlikçisinden, otomasyonundan güvenlikçisine kadar camianın büyük katkısı var. Hemşireler Günü olması nedeniyle hemşirelerimizi ayrıca tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Bingöl'de gezi ve incelemelerini sürdüren Yılmaz, eski Bingöl Belediye Başkanı Bedri Tuğ'u AK Parti İl Başkanlığında kabul etti. AK Parti'den aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Tuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yöndeki takdirini saygıyla karşıladığını ifade ederek, Türkiye'nin ve Bingöl'ün huzur ve istikrarı için AK Parti'ye destek vereceklerini bildirdi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler