YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'ye sert eleştiri
MHP'nin gündeminde de terör ve BDP'nin özerklik ilanı vardı. AK Parti'ye sert bir dille yüklenen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Bu nasıl terörle mücadeledir" diye sordu...
AK Parti'ye sert eleştiri
21 Temmuz 2011 / 13:44 Güncelleme: 22 Temmuz 2011 / 08:01

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, AK Parti hükümetinin terörle mücadele politikasını eleştirerek, ''Terörle o kadar mücadele ettiniz ama demokratik özerklik ilan etme derecesine kadar geldiler. Bu nasıl terörle mücadeledir'' dedi.

Konya'nın Ereğli ilçesinde Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu'yu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet eden Durmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, iktidarın kendi fikrinden, zümresinden ve organizasyonundan olmayanlara tahammül edemediği bir süreci belediyeler nezdinde yaşadıklarını öne sürdü.

Durmaz, suçsuz yere gözaltına alınan, itibarsızlaştırılmak istenen ancak yargı sürecinin ardından suçsuz olduğu anlaşılan birçok belediye başkanı olduğunu söyledi.

Diyarbakır'daki terör saldırısını da değerlendiren Durmaz, şöyle konuştu:

''13 ocağa daha ateş düştü. Bu, uzun yıllardır yaptığımız haklı ikazlarımızın dikkate alınmamasının bir sonucudur. Biz, terörle mücadelenin gerekliliğini ve bunun bir Kürt sorunu değil, terör sorunu olduğunu dile getiriyorduk. Bu meseleye 'Kürt sorunu' diyen AK Parti iktidarı, en sonunda Başbakan'ın ağzından bunun bir kısım Kürtlerin sorunu olduğunu söyleyerek paradigmasında değişikliğe gitmiştir. Bize göre, bu Kürt sorunu değil, ayrılıkçı terör sorunudur. Bunun mücadele yolu ve yöntemi de bellidir.

Terör saldırısının demokratik özerklik ilanı ile aynı günde olması da manidardır. Siz, terörle mücadeleyi bırakır, başta İmralı canisi olmak üzere müzakere süreci başlatırsanız onlar da bu durumdan cesaret alarak, 'ne kadar fazla terör o kadar fazla taviz' anlayışı ile terör estirmeye devam ederler. Umut ediyoruz ki hükümet aklını başına alır ve bundan sonra terörle etkin mücadele başlatır.''

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, İçişleri Bakanlığı görevindeyken Mecliste yaptığı konuşmada terörle en fazla mücadele eden hükümetin kendileri olduğunu söylediğini ifade eden Durmaz, ''Terörle o kadar mücadele ettiniz ama demokratik özerklik ilan etme derecesine kadar geldiler. Bu nasıl terörle mücadeledir'' dedi.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmaya da değinen Durmaz, ''Bu durum Türk futbolunda yeni değil. Futbolda daha önce de böyle bir kirliliğin yaşandığına dair emareler vardır. İnşallah bu dönemde Türk futbolu temizlenir ancak kimseyi de haksız yere itham etmemek gerekir'' diye konuştu. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler