YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Parti'ye karşı CHP-MHP ittifakı olacak"
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, seçim yaklaştıkça Türkiye'nin başka yerlerinde AK Parti adayına kaybettirmek için CHP ve MHP'nin seçim ittifakı için çalışmalara başladığını söyledi.
"AK Parti'ye karşı CHP-MHP ittifakı olacak"
01 Eylül 2013 / 15:23 Güncelleme: 01 Eylül 2013 / 15:30

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, memleketi Yozgat'ta partisinin Bilal Şahin Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Bozdağ, şöyle konuştu:

"Bugün Türkiye'nin başka yerlerinde seçim ittifakları için çalışanlar var, planlar düzenler kuranlar var. Ve diyorlar ki seçim zamanı CHP güçlüyse CHP'ye yüklenelim, MHP güçlüyse MHP'ye yüklenelim, falan kişiyse ona yüklenelim; ama her yerde AK Parti'nin adayını kaybettirecek sonuç almak için gücümüzü kudretimizi birleştirelim diyorlar. Kim diyor bunu, yan yana gelmesi mümkün olmayan insanlar diyorlar.

Niçin diyorlar, ilçelerinin illerinin beldelerinin menfaati için mi diyorlar, hayır kendi çıkarları kendi menfaatleri için diyorlar. İstanbul'da aynı oyunun peşindeler, Ankara'da aynı oyunun peşindeler, başka yerde, Yozgat'ta hasılı her yerde aynı oyunun peşindeler. Buradan bir kez daha şunu ifade etmek isterim ki bu bizim için bildik bir oyundur, yeni bir oyun asla değildir. Çünkü biz 2004 yılında da bunu gördük. 2009'da da bu birliktelikleri gördük, ama milletimizin ortaya koyduğu başarıları ve iradeyi de gördük.

2014'te de kim hangi oyunu kurarsa kursun bilsin ki siyaset meydanının en büyük oyuncusu millettir. Milletten daha büyük oyuncu, daha büyük oyun kurucu, daha büyük plancı, daha büyük plan kurucu asla yoktur. Bu milleti tanımayanlar oyun peşinde koşuyorlar, milleti tanısalar oyun peşinde koşmazlar, milletin peşinde koşarlar. Bunların derdi millet de değil. Oturmuşlar sırça köşklerinde kendi menfaatlerinin, kendi çıkarlarının hesabını yapıyorlar."

BİR TAŞLA İKİ KUŞ
 // AVCI
Keşke ittifak değil de, tam olarak birleşseler. O zaman bu millet, bir taşla iki kuş vuracaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu iki statükocu parti bitmiştir artık, kaçış yok. ...
01 Eylül 2013 Pazar 18:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler