YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'ye dava açacak
CHP'li Şevki Kulkuloğlu, yaptığı yazılı açıklamada "haksız iddialar ve iftiralar"nedeniyle başta Erdoğan olmak üzere grup başkanvekili Elitaş, genel başkan yardımcısı Çelik, belediye başkanı Özhaseki hakkında dava açacağını bildirdi.
AK Parti'ye dava açacak
31 Aralık 2010 / 14:24 Güncelleme: 31 Aralık 2010 / 14:39

CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu, ''haksız iddiaları ve iftiraları'' nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkında davalar açacağını, suç duyurularında bulunacağını bildirdi.

Kulkuloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Özhaseki ve belediye görevlilerinin ''panik ve telaşa'' kapıldıklarını, ''yalan söyleyip, çamur attıklarını'' iddia etti.

Avukat Yakup Erikel hakkında Adalet Bakanlığı ve Ankara Barosuna şikayetler yaptığını anımsatan Kulkuloğlu, kendisiyle ilgili ''yakışıksız benzetmeleri, ithamları ve ağır hakaretleri'' nedeniyle gazeteciler Yusuf Yerli ve ''AKP il yöneticisi de olduğunu'' belirttiği Sena Kösedağ ile kendisi hakkında ''ceza ehliyeti yoktur'' dediğini ifade ettiği Avukat Mehmet Savruk hakkında hem tazminat davaları açacağını, hem de şikayetlerde bulunacağını bildirdi.

Kulkuloğlu, ''Ayrıca 'dolandırıcılık, sahtekarlık, iş takipçiliği, evrakta sahtecilik' gibi kişilik haklarıma yönelik hukuka aykırı haksız saldırıları ve iftiraları nedeniyle Başbakan Erdoğan, Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ, Hüseyin Çelik ve Mehmet Özhaseki hakkında gerek tazminat davaları açmak ve gerekse suç duyurularında bulunmak üzere çalışmalar yapmaktayız. Önümüzdeki günlerde işleme koyacağız'' dedi.

Kulkuloğlu, Öshaseki'ye istifa çağrısını da yineledi.
AA

iftira diyene bakın
 // yılmaz
haksız iddiaları,iftirayı,karalamayı,çamur atmayı chp den sormak gerekir..onlar bu işin masterları..tüm siyasi planları bunlar üzerine kurmuşlar.....
04 Ocak 2011 20:34
agzınıza yüzünüze bultırdınız
 // salih
haseki hakında cok şeyler söyleniyor ama siz başaramadınız yazık şimdi yanlışlarıda dogru olur artık raylı sistemi kim calıştırıyor onu sorsan yeterdi otobüs biletlerini satışını kim yapıyor dogal gaz istanyonunu kim calıştırıyor...
01 Ocak 2011 07:41
hırsızı bir tanıyabilsek???
 // ibrahim çelikoğlu
"T.hırsız çalar anlamasınlar diye 'hırsız var'diye bağırır derdi Alman'lar.Vakıfları kimleri nemalıyor,bi bilebilsek?Hırsızıda tanıyacağız,haksız iddia ve iftiracılarıda......
31 Aralık 2010 18:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler