YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Parti'nin zihniyeti demokratik bir zihniyet değil"
"AK Parti'nin zihniyeti demokratik bir zihniyet değil"
23 Mart 2015 11:31
DGP Genel Başkanı İdris Bal, "AK Parti'nin zihniyetinin demokratik bir zihniyet olmadığını" öne sürdü.

Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin iktidara "askeri vesayeti kaldıracağım" diyerek geldiğini ancak "askeri vesayetin yerini Öcalan ve PKK vesayetinin" aldığını öne sürdü.

"Çözüm süreci adı altında örgütün güçlendirildiğini, gerçek paralel yapı karşısında halkın duyarsızlaştırıldığını, Öcalan ve örgütün meşrulaştırıldığını, taban kazandığını" savunan Bal, "Yeni vesayet sistemi hayırlı olsun. Ülke gümbür gümbür bölünüyor. Keşke gerçek silah bırakma gerçek barış olsa da meydanlarda çıkıp kutlamayan namerttir ama insanları kandırıyorlar" diye konuştu.

"Başkanlık sisteminin Türk tipi olmaz" ifadesini kullanan Bal, "Sayın Erdoğan diktatörlüğe giden bir sistem istiyor" dedi.

AK Parti'nin zihniyetinin demokratik bir zihniyet olmadığını öne süren Bal, "hükümet ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki tartışmanın; toplumun kutuplaştırılmasının faturasının yine halka çıkacağını" söyledi.

 

AA

Etiketler: , ,
22:10
 // F.G.Terör Örgütü
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
23 Mart 2015 22:10
15:18
 // izmir izmirli
Sen kimsin ya!...
23 Mart 2015 15:18
15:11
 // hayrettin akca
Bu Devlet cok sorunlar yasamasina ramen sapkasini alip kacmadi bu millet cok bedel odedi boyle kumpaslarla yapilanlarin hepsi daha onceleri cok denendi artik bu tezgahlara gelmez basbakanini cumhur baskanini sayip cikar uzatmaya gerek yok milli gelir 830 milyon dolar imf borc bitti bolunmus yollar okullar hastane hava alanlari hepsini anlatmak saatlar alir...
23 Mart 2015 15:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler