YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin yeni ekonomi vaatleri müjde dolu!
7 Haziran seçimlerinden farklı bir seçim stratejisi yürütmeye kararlı olan AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde mega projeler üzerine yoğunlaşmak yerine vatandaşın cebine yansıyacak çalışmalara odaklanacak.
AK Parti'nin yeni ekonomi vaatleri müjde dolu!
21 Eylül 2015 / 04:59 Güncelleme: 21 Eylül 2015 / 05:05

Hedef gelir eşitsizliğini giderecek adımlar atmak. Kadın ve gençlere özel teşvikler sunmak.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ABD gezisi dönüşüne kalan ekonomi programının bu kez doğrudan vatandaşa yönelik olacağını belirten AK Parti’nin ekonomi kurmayları, gelir dağılımı adaletsizliğini düzeltmeye yönelik bir programla halkın karşısına çıkacaklarını belirttiler.

SOMUT EKONOMİK VAATLER

AK Parti de 1 Kasım seçim kampanyasında somut ekonomi vaatlerinde bulunacak. Geçen seçimde ekonomi programının daha çok mega projelere yoğunlaştığına dikkat çeken partinin ekonomi kurmayları, bu seçimde vatandaşa doğrudan yansıyan, vatandaşın cebine hitap eden vaatlere yer vereceklerini belirttiler.

EMEKLİLERİN DURUMU İYİLEŞTİRİLECEK

Ekonomi programında gelir dağılımını düzeltecek tedbirler öngörüleceğini kaydeden bir ekonomi kurmayı, emeklilerin durumunu iyileştirecek adımlar atılacağını ifade etti. Emeklilerin haklı olarak, 900 liralık aylıklarının 500 lirasını kiraya verince ellerinde bir şey kalmadığından yakındığını ifade eden ekonomi kurmayı, Davutoğlu’nun açıklayacağı ekonomi programında emeklilere yönelik düzenlemeler olacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın emeklilere bu yıl yapılan 100 lira ilave artışın tüm emeklilere yansıtılmasına ilişkin düzenlemenin yanı sıra emeklilere bayramda yılda bir defa toplu ödeme yapılmasının da tartışıldığı kaydedildi.

KONUT KREDİSİ AVANTAJI

Programda, geçen seçim bildirgesinde yer alıp da Meclis çalışamadığı için hayata geçirilemeyen konut kredisi kullanımında vergi istisna ve muafiyetlerinin gözden geçirilmesi, bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım, işsizlik sigortasından yararlanma koşullarının esnetilmesi ve yararlanma sürelerinin artırılması, belediyelere kreş zorunluluğu gibi vaatlere de yer verilecek.

TAŞERON İŞÇİ VAATLERİ DE PROGRAMDA

Başbakan Davutoğlu tarafından 7 Haziran seçimleri öncesi açıklanan ancak bürokratik süreci henüz tamamlanamayan kamudaki taşeron işçilerle ilgili vaatler de programda yer bulacak.

KADINLAR VE GENÇLERE ÖZEL TEŞVİK

AK Parti’nin seçim vaatleri arasında kadınlar ve gençler de önemli bir hedef kitle olarak belirlendi. Genç ve kadın istihdamı teşviklerinin yanı sıra genç ve kadın girişimcilere yönelik teşviklere de yer verilecek. Son günlerde artan şehit haberleri üzerine CHP tarafından askere giden gençlerin sigortalı sayılması ve sembolik düzeydeki ücretlerinin artırılması konusunda Meclis’e yasa teklifi vermesi dolayısıyla, AK Parti’de de bu yönde çalışma yapıldığı öğrenildi.

BÜTÇE DENGESİ KORUNACAK

Geçen seçimde CHP’nin ve diğer muhalefet partilerinin asgari ücret ile emekli aylıklarına yönelik vaatlerinin oy kaybında etkili olduğu değerlendirmesi yapılan AK Parti’de bu kez daha cömert vaatlerle seçmenin karşısına çıkılmasının kararlaştırıldığı bildirildi. Ancak AK Parti’nin ekonomi kurmayları, bu seçimde doğrudan vatandaşın cebine hitap etmekle birlikte bütçe dengelerini sarsacak adımlardan kaçınacaklarını belirttiler.
 

 

HABERTÜRK

nepotizm
 // misafir
3,5 milyon insanımız KPSS.ye girmişken , taşeron firma çalışanlarına kadro verilmesi adaletsizliğin daniskası olur....
29 Eylül 2015 Salı 21:24
 // mehmet
Asgari ücretli ölsün. Vatan sağ olsun....
22 Eylül 2015 08:41
...
 // Ömer
'Milli' olmayan iktidarlar kendilerini sağlama alabilme için kendi burjuvasini yaratır.ne yazık ki Ak Parti birilerini zengin etme için sermayelerine bire beş katanlar yarattı.Milli ve yerli Ayşe ve Ahmet'ler sadaka kültürüne mahkum edildi.Yerel yönetimlerdeki çalışma ve ihalelelere bakmak yeterlidir.Liyakatten çok yandaşlık rant ve paylaşım var.kaldırım yapılıyor kaldırım ile asfalt arasına dökülecek bir avuç sfatl yok! neden su aksın kaldırım çöksün yeniden yapalım tekrar kazanalım...selaml...
21 Eylül 2015 Pazartesi 15:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler