YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AK Parti'nin tek elternatifi biziz'
'AK Parti'nin tek elternatifi biziz'
19 Şubat 2012 22:34
DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, AK Parti'nin tek alternatifinin Demokrat Parti olduğunu söyledi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Demokrat Partinin, AK Parti'nin tek alternatifi olduğunu savunarak, ''Partimizi yenileyerek yola devam etmemiz gerekiyor. Bu siyasi misyon tekrar iktidar olacak'' dedi.

DP Keçiören İlçe Kongresi, Güçsüzler Yurdu Konferans Salonunda yapıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Uyanık, AK Parti'nin ekonomi politikalarını eleştirdi.

Uyanık, AK Parti iktidarında vatandaştan alınan dolaylı vergilerin yüzde 67 oranına çıktığını, önceki tüm iktidarlar döneminde bu oranın yüzde 31-41 civarında olduğunu iddia etti.

Hükümetin sadece ''duble yol yapmakla övündüğünü'' öne süren Uyanık, ''Duble yolların yüzde 80'inin istimlakı DP döneminde, rahmetli Menderes'in talimatıyla yapılmıştı. Bir yolun en büyük masrafı istimlaktır. Şimdi yaptık diye övünüyorlar'' dedi.

AK Parti hükümetinin, ekonomide, iç ve dış politikada sorunlar yaşadığını ileri süren Uyanık, ''Parti içi dengeler değişmeye başlamıştır. İçte ve dışta itibar kaybı başlamıştır'' görüşlerini öne sürdü.

Uyanık, muhalefeti de eleştirerek, ''CHP ve MHP alabilecekleri en yüksek oyları bu seçimde almıştır. Ancak bu kadar olabilirler. CHP Meclis'te bile muhalefet yapamıyor'' dedi.

Demokrat Partinin, AK Parti'nin tek alternatifi olduğunu savunan Uyanık, ''Partimizi yenileyerek yola devam etmemiz gerekiyor. Bu siyasi misyon tekrar iktidar olacak'' diye konuştu.

Bu arada, kongreye katılacağı duyurulan DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'in, soğuk algınlığı nedeniyle katılamadığı belirtildi.  AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler