YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin son oy oranını açıkladı
AK Parti'nin son oy oranını açıkladı
08 Mayıs 2015 11:20
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti'nin oy oranının yüzde 45-50 bandında olduğunu söyledi. Akdoğan, AK Parti'nin oy oranının son seçimde aldığı rakama çok yakın olduğunu söyledi.

Akdoğan, Milliyet gazetesi yazarı Serpil Çevikcan'a konuştu. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çözüm sürecine baş koyduklarını, HDP’nin paralel yapı ile sıkı fıkı ilişkisinin faturasını mutlaka ödeyeceğini söyledi.

Şu anda yüzde 45-50 bandında gözüküyor

AK Parti'nin alternatifsizlikten dolayı insanları oy verdiği görüşüne katılmayan Akdoğan, “Bunları Ak Parti yapar” diye oy veriyor. Ak Parti’yle ilişki zoraki bir ilişki değil, güven ilişkisidir." dedi.

"Herkes krallar gibi yaşamıyor ama düne kadar çok iyi mesafe alındı. Ve bu tabana da yayılmaya başladı" açıklamasını yapan Akdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Ben bundan dolayı bir metal yorgunluğu olduğunu düşünmüyorum. Metal yorgunluğu olan kişiler varsa bunlar da zaten zaman içinde ayıklanıyor. Şu anda yüzde 45-50 bandında gözüküyor Ak Parti. Bu bir düşüş değil. En son seçimde kaç aldığımızı hatırlayın. O civarlardayız.(Seçimden sonra Ak Parti’de bir genel başkan dolayısıyla başbakan değişikliği olabilir mi? sorusu üzerine) Niye olsun, bizim öyle bir sorunumuz yok ki."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler