YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'nin seçim karavanına protesto
Ak Parti'nin seçim karavanına protesto
10 Şubat 2014 17:41
Beşiktaş Köyiçi Yenilik Sokak girişine seçim çalışmaları için getirilen AK Parti'ye ait karavan, bir grup tarafından protesto edildi

Polis protestoculara müdahale etti, bazı eylemciler gözaltına alındı. Gözaltına alınmayan grup üyeleri ve bazı esnaflar ise müdahaleye tepki gösterdi.

AK Parti mobil seçim karavanı, seçim çalışmaları için Yenilik Sokak girişine getirildi. Gençlik Muhalefet ve Abbasağa Liseli Forumu gruplarından olduğunu söyleyen gençler, seçim için kullanılacak karavanın buraya getirilmesini protesto etti. "Berkin Elvan'ın katilleri daha bulunmadı. Burada stand açtırmayız" diyen grup üyeleri, sprey boyalarla karavanın üzerine yazılar yazdı. Bunun üzerine gruba müdahale eden polis, ilk aşamada 5 kişiyi gözaltına aldı. Eyleme katılanlar arkadaşlarını gözaltına alan polislere, "Berkin'in katilleri sizlersiniz", "Hırsızlar" diye bağırmaya devam etti. Olay yerine gönderilen takviye polis ekipleri gruba müdahale etti, yeni gözaltılar oldu. Olan biteni izleyen bazı esnaflar da polisin müdahalesini protesto etti.

Önünde ve arkasında polis araçları bulunan karavan güvenlik nedeniyle sokaktan götürülürken, çevredekiler yuhaladı.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler