YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AK Parti'nin seçim başarısı yabancı politikacıları şaşırtıyor'
'AK Parti'nin seçim başarısı yabancı politikacıları şaşırtıyor'
08 Kasım 2015 16:21
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, "Partimiz kurulduğundan beri her seçim öncesinde seçim kampanyası sürecinde gelen heyetler oluyor. Birçoğu da şaşkınlıkla karşılıyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Partimizin kurulduğundan beri her seçim öncesinde seçim kampanyası sürecinde gelen heyetler oluyor. Birçoğu da şaşkınlıkla karşılıyor. Bu kadar başarılı sonuçlar almak onlar için şaşırtıcı" dedi.

Ataş, "Gerçekten hiç kimsenin tahmin edemediği sonuçla karşı karşıya kaldık. Bu Allah'ın lütfudur diye düşünüyorum. Hiç kimse böyle bir sonucu beklemiyordu. Tabiri caize herkes ters köşeye yattı. Vatandaşın 7 Haziran'daki bize bakışıyla 1 Kasım seçimlerindeki bakışının arasındaki farktan bunu hissediyorduk ama bunlar kamuoyu araştırmalarına yansımadı" dedi.

"Birçoğu, şaşkınlıkla karşılıyor"

AK Parti'nin seçim başarısının, özellikle yabancı ülkelerin siyasi partilerinin ilgisini çektiğine işaret eden Ataş, şunları kaydetti:

"Partimizin kurulduğu zamandan beri her seçim öncesinde seçim kampanyası sürecinde gelen heyetler oluyor. Onlara brifing veriyoruz. Çalışmalarımızla ilgili bilgi veriyoruz. Birçoğu da şaşkınlıkla karşılıyor. Yani böyle bir yapı içerisinde bu kadar başarılı sonuçlar almak onlar için şaşırtıcı. AK Parti, 4. dönemde iktidarda olmasıyla büyük başarı elde etmiştir. Bu dünya siyaset tarihinde çok az rastlanan husustur. Türk siyaset tarihinde çok az rastlanan husustur yani üç dönem ülkeyi yöneten bir seçime gireceksiniz ve yine oylarınızı 8-9 puan artırarak tek başına iktidar olma imkanını fırsatı yakalamış olacaksınız. Bu her siyasi partiye nasip olan bir şey değildir."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler