YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin paylaşılamayan ismi
AK Parti'nin paylaşılamayan ismi
31 Mart 2015 18:10
AK Parti'de milletvekillerini belirleme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, paranın patronu ise iller tarafından paylaşılamıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin milletvekili adaylarını belirlemek için sürdürdüğü yoğun mesai devam ederken illerde en doğru adayı çıkartmak için detaylı değerlendirmeler yapılıyor.

Üst kurulun çalışmalarında bakanların rotasyonunun yanı sıra sevilen bazı milletvekillerinin de başka illere kaydırılmasının düşünüldüğü ifade edilirken, bazı isimler içinse illerden Davutoğlu'na yoğun talep var.

Paranın patronu paylaşılamıyor

Bir önceki dönem Gaziantep’ten bu dönem de memleketi Batman’dan milletvekili olan paranın patronu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise illerde paylaşılamıyor.

Ankara ya da İzmir’den aday olmak isteyen Şimşek için eski seçim bölgesi Gaziantep ve Batman’ın, “Bizim ilimizden aday olsun” önerisi getirdiği öğrenildi.

Bizim ilden aday olsun yarışı

Ankara ve İzmir’in de Şimşek’in adaylığına çok sıcak baktığı ifade edilirken bazı doğu illerinin il başkanı ve yöneticilerinin de genel merkeze, “Bizim ilimizden aday olsun” talebinde bulunduğu öğrenildi.

Merakla bekleniyor

Şimşek'in ise bu paylaşılmama durumu sonrası hangi ilden aday gösterileceği merakla bekleniyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler