YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin oy oranını açıkladı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Şimdi bütün anketler gösteriyor ki AK Parti'nin oyu yüzde 54 gibi. 50 yetmemiş, 51'i aşmışız, 52, 53 ve 54... Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor'' dedi.
AK Parti'nin oy oranını açıkladı
17 Haziran 2012 / 20:15 Güncelleme: 17 Haziran 2012 / 20:26

Arınç, Antakya Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Hatay İl Kongresi'nde, kongrenin kısıtlı havalandırma imkanı olan bir salonda yapıldığını belirterek, yakın zamanda Antakya'ya modern bir spor salonu ve stat kazandıracaklarını söyledi.

Kongreye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmak istediğini ancak yurtdışında bir programı olduğunu dile getiren Arınç, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in de Şanlıurfa Cezaevi'nde meydana gelen olay nedeniyle aralarında olamadığını belirtti.

Arınç, Şanlıurfa'daki olayın çok üzücü olduğuna işaret ederek,''Biz sadece sokaktaki yurttaşımızın değil, cezaevinde tutuklu ve hükümlü bulunan insanların da hayatlarını korumak zorundayız. Bu, bir görevdir. Devletin, hükümetin görevi budur ama maalesef kötü niyetli insanların kötü bir olay sebebiyle üzücü bir hadise meydana getirmesi elbette bizi fevkalade müteessir etti'' diye konuştu.

Hatay'da AK Parti'nin her zaman yüksek oy oranıyla destek gördüğünü vurgulayan Arınç, Hatay'dan sonra 5 ilin daha kongresinin yapılacağını, eylül veya ekim ayında da büyük kongrenin gerçekleşeceğini bildirdi.


-AK Parti'nin oy oranı-


Arınç, 2002 seçimlerinde 11 milyon 500 bin, 2007 seçimlerinde 16 milyon 500 bin, 2011 seçimlerinde ise 21 milyon 500 bin oy aldıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:

''Yüzde 35, yüzde 47 ve yüzde 50. Üç seçimde de oyumuz artıyor ve üç dönemdir de tek başımıza iktidarız. Şimdi hamdolsun iki seçmenden birinin oyunu son seçimde aldık. O bir yıl önceydi. Ya şimdi beyler. Şimdi bütün anketler gösteriyor ki AK Parti'nin oyu yüzde 54 gibi. 50 yetmemiş, 51'i aşmışız, 52, 53 ve 54... Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor. Yüzde 54'den bahsediyorum. On kişiden 5,5-6'sı Türkiye'de AK Parti'ye oy verecek. Böyle bir partiye mensupsunuz siz.''

AK Parti'nin 10 yılda bir cumhurbaşkanı, 4e TBMM Başkanı, 2 başbakan çıkardığını belirten Arınç, ''On yıldır tek başına iktidarda. Her seçimde oyunu artırıyor. CHP için bir şey demeyeceğim. 1950'den bu yana tek başına iktidar söz konusu değil. Ne yapalım talih utansın. Allah nazardan saklasın, kem gözlerden korusun üç dönemdir geliyoruz. Allah'ın izniyle eğer bu istikamette dümdüz gidersek, dürüst davranmaya devam edersek, millete hizmeti ibadet kabul eder, milletin hizmetkarı olmayı şeref sayarsak bir üç dönem daha gideceğiz inşallah'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti 2011 yılındaki seçimlerde yüzde 50 oy alıp, tek başına tekrar iktidar olunca bir gazetede karikatür yayımlandığını anımsatarak, şunları söyledi:

''Seçimi özetliyor, kitap yazmaya, doktora yapmaya, üzerinde tez hazırlamaya gerek yok. Bir karikatür on ciltlik kitabın özetini vermiş. Tayyip Bey arkamda duran fotoğraftaki gibi babayiğit. Elini kalbinin üzerine koymuş, yüksek boyuyla bakıyor. Karşısında da iki kişi var ama biraz boyunlar bükük ve mahcup duruyorlar. Tayyip Bey onlara soruyor, 'Söyleyin bakalım hanginiz bana oy verdi ' İki kişiden birisi. Şimdi önemli olan o iki kişinin kim olduğu. Karikatüre bakarsanız biri Kılıçdaroğlu, diğeri Bahçeli. Değerli arkadaşlar yüzde 50. Eğer böyle bir sonuçsa 2 kişiden bir tanesi, üçten iki tanesi, ondan beş tanesi, yirmiden on tanesi demek değil mi  Demek ki karşımıza iki kişi geldiğinde 'Allah aşkına söyle hanginiz oy verdi ' diyecek noktadayız.''

Arınç, AK Parti'nin karşılaştığı engel, hile ve tuzağın hiçbir partinin başına gelmediğini belirterek, ''Milletin duası, inancı ve desteğiyle on seneden beri dimdik ayaktayız. Ne topla tankla gidiyoruz, ne de birilerinin tuzak kurmasıyla kaçıyoruz, ne de şapkamızı alıp 'eyvallah' diyoruz. Çok şükür cesaret böyle bir şeydir'' dedi.

Arınç, şunları kaydetti:

''Bir farkımız vardı. Biz cesurduk, kararlıydık. Karşımıza kim gelirse, kim yanlış yapmak isterse biz o arkadaşlara veya kimselere 'Hayır, biz milletin emanetini taşıyoruz. Bu emaneti sokakta bırakmam ben. Ne yaparsanız yapın Allah'ın izniyle biz buna karşı duracağız' demiştik.

Çok şükür bu günlere böyle geldik. Memleketimizde güzellikler oldu. Türkiye 81 iliyle 81 seçim bölgesiyle her yer AK Parti'ye oy veriyor. Her yerde milletvekilimiz, il genel meclis üyemiz var. Bugün öyle partiler var ki Türkiye'nin 35 ilinde milletvekili yok, 26 ilinde milletvekili yok. Biz sadece Tunceli'de çıkaramamıştık şimdi ona Iğdır ve Hakkari'de eklendi. 81 ilin üçü dışında 79 ilde AK Parti'nin milletvekili var. Bu neyi gösteriyor, biz her yerde güçlüyüz. Biz her yerde kuvvetliyiz, biz her yerde varız. Çünkü biz Türkiye'nin partisiyiz. 21 milyon 500 bin oy almışız, kayıtlı üye sayımız 7 milyona yaklaştı. Bunun içerisinde 1,5 milyonu genç üye sayısıdır, 2 milyon kadın üye sayısıdır. Bütün bunları hepsinin hesabı bilgisayar ortamında var. Ayrıca bizde şu var, üç tane arkadaşımız 25-30 yaş aralığındadır. Yani 30 yaşın altında üç milletvekilimiz var. 30-35 yaş aralığında da 16 milletvekilimiz var. 25 ile 35 arasında 19 milletvekilimiz var, başka partilerde bu yok.'' AA

 

Yazık körlük
 // Doğrucu Davut
İktidar körlügü diye buna derler sanırım... Anket firmaları sanırım hükümeti gaflete düşürecek... gerçeklere bak son uygulama ve açıklamalar ile çok oy kaybettinizi uyanın artık gaflet uykusundan... Bu aralar ne yaptığınızı bilmiyorsunuz sanırım bu kadar körlük iyi değil, hele hele bakar kör olmak daha kötü...
18 Haziran 2012 13:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler