YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ak Parti'nin ne yapmak istediğini bilmiyoruz"
"Ak Parti'nin ne yapmak istediğini bilmiyoruz"
17 Nisan 2013 11:59
CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, çözüm sürecinde AK Parti'nin ne yapmak istediğini bilmediklerini belirterek, "Öcalan'ın yol haritası açıklanıyor, Başbakan Erdoğan'ın yol haritasını bilmiyoruz" dedi.

Serindağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında AK Parti'nin uzun süredir toplumu dönüştürmeye yönelik faaliyetler yürüttüğünü öne sürdü. Bu faaliyetlerle Cumhuriyet'in temel ilkelerinin yok edildiğini savunan Serindağ, laiklik ilkesinin içinin boşaltıldığını iddia etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yasaların verdiği görev ve yetki alanının dışına çıktığını ifade eden Serindağ, son düzenlemelerde eğitim birliğinin bozulduğunu, çocukların erken yaşta okula gittiğini ve örgün eğitimde açık öğretimin yolunun açıldığını söyledi.

Serindağ, Türkiye'nin İslamiyet ile demokrasiyi, kadın-erkek eşitliğini, çağdaş hukukla demokrasiyi bağdaştıran bir devlet ve toplumsal düzeni gerçekleştirdiğini ifade ederek, bu kazanımların göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin dokusunun değiştiğini, laikliğin sadece lafta kaldığını savunan Serindağ, "Bu sürece 'dur' demek ve AKP'nin yarattığı siyasal iklimi değiştirmek gerekiyor" şeklinde konuştu.

Serindağ, bir soru üzerine, çözüm sürecini değerlendirirken, AK Parti'nin ne yapmak istediğini bilmediklerini söyledi.

Çözüm sürecinde yaşanan gelişmelerin Öcalan'ın konuşmalarından çıkarıldığını dile getiren Serindağ, "Öcalan'ın yol haritası açıklanıyor, Başbakan Erdoğan'ın yol haritasını bilmiyoruz" diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler