YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin milletvekili listesiyle ilgili ilk açıklama
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ; "Saadet Partisi ile partimiz arasında seçim öncesi birlikte seçime gitme konusunda ön görüşme yapılmıştır ancak bir uzlaşma zemini bulunamamıştır" dedi.
AK Parti'nin milletvekili listesiyle ilgili ilk açıklama
18 Eylül 2015 / 16:40 Güncelleme: 18 Eylül 2015 / 17:36

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, partilerinin 550 milletvekili adayının 481'inin erkek, 69'unun kadın aday olduğunu belirterek, "AK Parti'de üç dönemlikler vardı, bu seçimde üç dönemliklerden 24 arkadaşımız aday gösterildi. 7 Haziran'da milletvekili seçilen, aday gösterilen arkadaşlarımızdan 312'si yeniden bu seçimde aday gösterilmiştir" dedi.

Bozdağ'ın konuşmsından önemli satır araları: 

''7 Haziran'da aday gösterilenlerden 312'si yeniden aday gösterilmiştir. Sayın Tuğrul Türkeş Ankara ikinci bölgeden adayımız oldu, hayırlı uğurlu olsun. Sayın Faruk Çelik Şanlıurfa'dan 1. sıradan adayımızdır. Faruk Bey, çok başarılı gayretli kendisini ispat etmiş bir siyaset ve devlet adamıdır. Bize ulaşan herhangi bir istifa şeyi yoktur. Bunlar dedikodu şeklinde dönen laflardır. Sayın Başbakanımız Konya'dan adaydır. Ali Babacan Ankara 1. bölgeden adayımızdır hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Saadet Partisiyle ittifak görüşmesi yapıldı

Saadet Partisi ile partimiz arasında seçim öncesi birlikte seçime gitme konusunda ön görüşme yapılmıştır ancak bir uzlaşma zemini bulunamamıştır. Hem Saadet Partisi hem Başbakanımız birbirlerine teşekkür etmiştir.''

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler