YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı o mu?
AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı o mu?
26 Haziran 2015 10:00
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla görüşmesi Meclis Başkanı adayının Avcı olacağı beklentisi oluşturdu.

TBMM'de milletvekilleri yemin ettikten sonra gözler salı günü yapılacak TBMM başkanlık seçimine çevrildi.

AK Parti henüz aday belirlememesine rağmen dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile apar topar görüşen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın AK Parti'nin meclis başkanı adayı olacağı yönünde.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; CHP, MHP ve HDP'den sonra bugün de AK Parti'nin Meclis Başkan adayı belli olacak. Davutoğlu'nun açıklamayı CHP'nin adayı Deniz Baykal'ın ziyareti öncesinde yapması bekleniyor.

AK Parti'de Başkanlık mesaisi

Meclis Başkanlığı seçiminde gözlerin çevrildiği Ak Parti dün büyük bir hareketliliğe sahne oldu.

Davutoğlu, öğleden sonra partisinin Marmara ve Karadeniz bölgelerinden milletvekilleriyle iki grup halinde görüştü. Davutoğlu, milletvekillerinden Meclis Başkan adaylığına isim önerilerini kapalı zarf içinde kendisine iletmelerini istedi.

Daha önce de  MKYK üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimlerinin önerilerini alan Davutoğlu, dünkü görüşmelerinin ardından önerileri değerlendirmeye aldı.

Nabi Avcı programını iptal edip Ankara'ya gitti 

Milletvekilleri görüşmenin ardından  iftar için beklerken, Avcı, Davutoğlu'nun daveti üzerine Özel Pangaltı Ermeni Okulları'ndaki iftar programını son anda iptal ederek genel merkeze geldi.

Davutoğlu ve Avcı, görüşmenin ardından iftar yemeğinin yendiği salona da aynı anda ancak ayrı kapılardan girdiler. Davutoğlu da yemekte adaylarını bugün açıklayacaklarını duyurdu. Bu gelişmeler, AK Parti'nin adayı konusunda gözlerin, kulislerde adı başkan adayları arasında ön sıralarda geçen Avcı'ya çevrilmesine yol açtı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler