YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin koalisyon paketi belli oldu
Başbakan Davutoğlu’nun, koalisyon paketinde yeni anayasa, çözüm süreci, taşeron ve emeklilerin problemleri de var.
AK Parti'nin koalisyon paketi belli oldu
29 Haziran 2015 / 08:46 Güncelleme: 29 Haziran 2015 / 08:51

Meclis Başkanlığı seçiminin tamamlanmasının ardından hükümeti kurma görevi alması beklenen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, koalisyon tekliflerinde muhalefet partilerine götüreceği taslak protokolün şekillendiği belirtiliyor. Türkiye gazetesinin haberine göre Davutoğlu’nun talimatıyla hazırlık yapan parti genel merkezindeki komisyonlar, koalisyon için AK Parti’nin prensip ve önerilerini belirledi.

ORTAK SOSYAL VAATLER
 
Pakette AK Parti’nin seçim sürecinde sürekli gündemde getirdiği yeni anayasa ve çözüm sürecinin yanı sıra diğer partilerle ortak olan sosyal vaatler de yer alıyor. Bürokrasinin şeffaflaşması, başta Aleviler olmak üzere, bir çok kesimin sorunlarının çözümünü içeren toplumsal mutabakat çalışmaları da pakette yer alacak.

KURBAN PARASI YARDIMI
 
CHP ve MHP’nin seçim meydanlarında sık sık gündeme getirdiği emeklilere yönelik düzenlemeler de AK Parti’nin muhalefet partilerine götüreceği öneriler arasında yer alacak. Kurban Bayramında emeklilere ‘kurban parası yardımı’ yapılması önerilecek.
 
14 İLKEYE İTİRAZ YOK
 
Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası gündeme getirdiği ‘14 ilke’nin bölümüne AK Parti tarafından itiraz edilmeyeceği belirtiliyor. AK Parti, MHP’nin çözüm sürecine yönelik kesin tavrı ve Cumhurbaşkanının konumu ile ilgili ısrarının, bu partiyle koalisyon hükümeti kurulmasının önündeki en büyük engel olarak görüyor.

ak parti ders almamış...
 // atiker
ya ak parti ülkenin milli hasılasını 800 milyar dolara çıkardı tamam ama refahı tabana yaymadı elitlere ve kendi törettiği elitlere yandaşlara örnek orta ölçekli işletme müsiat gibi bunların refahını bayağı yukarı çıkardı ama aşağıya memura emekliye işçiye hiç olmayana verdi ama devede kulak hala kalkmışlar iki ikramiye değilde kurban parası vermeyi teklif edecekmişler muhalefetin emekliler için ve mazot konusu makul olabilir istekler ak parti hala uyuyor bu sefer 258 de bulamazsınız ...
29 Haziran 2015 Pazartesi 14:28
Tavuktan KURBAN OLMAZ
 // Kara Murat
AK PARTİ YE KALIRSA KURBAN PARASI OLSA OLSA TAVUK ALIR!! BASTIR KEMAL ....:::::)...
29 Haziran 2015 Pazartesi 11:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler