YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Parti'nin halk nezdinde kabul görmüş bir seçim
"AK Parti'nin halk nezdinde kabul görmüş bir seçim
"AK Parti'nin halk nezdinde kabul görmüş bir seçim
01 Kasım 2008 / 18:13 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yerel seçimlere az bir zaman kala AK Parti çalışmalarına hız verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, partisinin aday kriterlerini açıkladı. Aday olmak o kadar da kolay değil anlaşılan...


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, yerel seçimlerdeki adaylarda, başta demokrasi kültürüne sahip olması, az kaynakla çok iş yapabilmesi, yetkiyi paylaşan, kentin yaşam kalitesini yükseltecek ve hesap verebilir olmasına dikkat edeceklerini belirtti.


Tanrıverdi, partinin Türkiye Bülteni isimli yayın organına yaptığı açıklamada, seçimi kazanacak adayla seçime gidileceği yaklaşımının yerine, halkın, kentlerin kazanacağı adayla seçime gireceklerini vurgulayarak, "Seçimi kazanacak adayla seçime girebiliriz, seçimi de kazanabiliriz. Ancak bunun neticesinde halkımız ve beldemiz kaybedecekse yanlış yapıyorsunuz demektir. Belediye başkanının seçilmesinden daha önemlisi, seçimden sonraki hizmet sürecidir. İşte bu süreçte başarılı olacak adayı belirleme gibi bir görev sorumluluğumuz var. AK Parti'nin oturmuş ve halk nezdinde de genel kabul görmüş bir seçim stratejisi ve aday belirleme süreci vardır. Adayın iyi bir görüntü vermesinin, güven telkin etmesinin yanında dürüst, liyakatlı, insanlara hizmet etmeyi seven, misyon ve vizyon sahibi, başarılı yöneticilik geçmişinin olması ve üretken olması gibi özelliklere sahip olması gerekir." ifadesini kullandı.


En çok belediyeyi kazanmak için efor sarf etmediklerini kaydeden Tanrıverdi, "Bizim derdimiz seçim kazanmak değil, insanımıza layık olduğu hizmeti sunabilmektir, gelecek nesillerdir. Halkımızın derdiyle hemhal olmaktır. " dedi.
Tanrıverdi, bir belediye başkanının başarısının en önemli kriterinin halkın memnuniyeti veya hoşnutsuzluğu olduğuna işaret ederek, "Halkımıza sunulan hizmetler ve beldenin gelişimi pozitif yönde ise belediye başkanı başarılıdır diyebiliriz; durağan veya negatif ise belediye başkanı başarısızdır diyebiliriz." görüşünü savundu.


Tanrıverdi, yerel seçimlerde adayların belirlenmesi esnasında kadınlara ve gençlere yönelik pozitif ayrımcılık yapılmasına gerek kalmayacak şekilde kadınlardan ve gençlerden adayların olacağını ifade etti.


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler