YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin Diyarbakır mitinginde kahrolsun PKK sesleri
Başbakan Davutoğlu Diyarbakır'da halka hitap etti. Davutoğlu'nun konuşması sırasında yükselen "Kahrolsun PKK" sloganları dikkat çekti.
AK Parti'nin Diyarbakır mitinginde kahrolsun PKK sesleri
29 Ekim 2015 / 17:45 Güncelleme: 29 Ekim 2015 / 17:59

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisi tarafından Diyarbakır'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Kılıçdaroğlu'ndan, Bahçeli'den, Demirtaş'tan ses yok!

"Medeni kardeşimiz, haince, hunharca katledildi. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan ses yok, Bahçeli'den yok, o her fırsatta 'devlete katil' diyen Demirtaş, dönüp de Medeni kardeşimizin katillerine, alçaklara 'katil' diyemiyor. Çünkü, korkarlar. Çağrıda bulunuyorum, biz nasıl her saldırı karşısında bu saldırıları kınamışsak çıksınlar onlar da kınasınlar, biz nasıl her saldırıda taziye sunduysak onlar da sunsunlar. Ama eğer saldırı AK Parti'ye yapılırsa 'iyi oldu' diyip kenardan seyrederler, eğer kendilerine yapılırsa hemen mağdur durumunda hemen istismara yönelirler" dedi.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Özellikle özel bir günde Diyarbakır'a gitmek istedim. Cumhuriyet'in anlam kazandığı en önemli şehirlerimizden bir tanesi Diyarbakır'dır. Cumhurun bayramının cumhuriyet bayramını sizlerle kutlamaya geldim. Acı günlerden sonra inşallah Diyarbakır'da her gün bayram olacak. (Kahrolsun PKK sloganları yükseliyor...) (Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları yükseliyor...) Bu sloganlar emin olun Diyarbakır meydanından şehit anne ve babalarının yüreklerine birer su gibi serpiliyor.

MİTİNGDEN ÖNCE BARIŞ GÜVERCİNİ UÇURDU

Başbakan Davutoğlu Diyarbakır mitingine başlamadan önce eşi Sare Davutoğlu ile birlikte beyaz güvercin uçurdu.

SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI

1 Kasım Türkiye için yeni bir başlangıç olacak. Bu seçimin demokrasi tarihimizde bir dönüm noktası olmasını isteyen herkesten ricam, mutlaka sandık başına gitmesidir. Özellikle Doğu'da, Güneydoğu'daki kardeşlerime sesleniyorum, bu terör odaklarının, bu çetelerin tehdidinden, şantajından sakın ola ki korkmayın. Bu pazar günü her sandık mutlaka korunacak, her oy mutlaka hak ettiği değeri bulacak. Hiç korkmadan, yiğitçe, başınız, alnınız açık bir şekilde sandıklara gidin. Her tedbiri alıyoruz.

aa_picture_20151029_6659836_web.jpg

 

...
 // Enise
Başbakanım senki sana uzatan mendili keşke terli olarak uzatsaydın diyen bir başkansın bunu yapmak her kişinin değil er kişinin karı......
29 Ekim 2015 19:37
...
 // Ömer
yıllar öncesinde söylemiştik.Pkk ve diğer maşa oluşumlar yıllarca devam eden askeri operasyonlardan çok, bu dışarıdan ve içerideki işbirlikçilerce finanse edilen terör örgütleri hak ve özgürlüklerini savunuyorum dedikleri halkların sırtlarını çevirdikleri an yok olurlar. Ne zaman Kürt halkı YETER ARTIK! dedi ise bilin ki hiç bir illegal örgüt ve hain oluşum o topraklarda barınamaz. Ve o günler yakındır.Tıpkı yıllar önce paralel cemiyeti finanse edenleri (... ) söylediğimiz gibi. ...
29 Ekim 2015 Perşembe 17:53
yürü ki zalimler önünde diz çöksün
 // avşarelleri sarız
sen de dava arkadaşlarında bizim dualarımızsınız yürü ki zalimler diz çöksün önünde yürü ki mazlumlar kıyama geçsin yürü ki şehadet fışkıran toprak bereketlensin rabbim ayaklarınızı sıratı mustakımde muhkem kılsın dönen namerttir bu yoldan...
29 Ekim 2015 Perşembe 17:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler