YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin bir Büyükşehir adayı daha belli oldu
AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Twitter'dan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının Osman Zolan olduğunu açıkladı.
AK Parti'nin bir Büyükşehir adayı daha belli oldu
10 Aralık 2013 / 11:55 Güncelleme: 10 Aralık 2013 / 12:03

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan bir açıklama yaparak Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının mevcut başkan Osman Zolan olduğunu açıkladı.

Zeybekci attığı tweette, "Değerli kardeşim yol arkadaşım Osman beye Denizli Büyükşehir Belediye başkanı adaylığı hayırlı olsun, Allah hayırlı hizmetlere vesile kılsın" yazdı. Bunun üzerine birçok kişi bu tweeti paylaşırken, Osman Zolan'ın da paylaştığı görüldü. 10 Aralık 1964 doğumlu olan Osman Zolan'ın bugün doğum günü olduğu kaydedildi.

Osman Zolan kimdir?

1964'de Denizli'nin Tavas ilçesinde doğan Osman Zolan ilkokulu Tavas'ın Garip Köyü'nde, orta ve lise eğitimini ise Isparta - Gönen Öğretmen Lisesi'nde tamamladı.Akademik eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Zolan, Denizli Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptı.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçilen zolan o tarihten bu yana Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Zolan, 16 Mart 2011 tarihinde ise Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler