YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin Adayı Mehmet Ali Şahin
AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı belli oldu
AK Parti'nin Adayı Mehmet Ali Şahin
03 Ağustos 2009 / 18:09 Güncelleme: 03 Ağustos 2009 / 00:00

AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in TBMM Başkanlığı için aday olacağı bildirildi.


AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali  Şahin, saat 19.00'da TBMM Başkanlığına adaylığıyla ilgili başvuru yapacağını bildirdi.


Şahin, AK Parti'den ayrılırken yaptığı açıklamada, Başkanlık başvurusu için TBMM'ye gideceğini belirterek, şunları söyledi: ''Saat 19.00 gibi TBMM Başkanlığına adaylığımla ilgili başvurumu yapacağım. Kuşkusuz takdir TBMM'nindir, Meclisimizde görev yapan değerli  milletvekili arkadaşlarımızındır. Hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık dahi son derece şerefli ve onurlu bir görevdir. Henüz adayım, eğer seçilirsem daha sonra teferruatlı bir açıklama yaparım.Şimdi sadece adaylık için Meclise gidiyorum,başvurumu yapacağım.


'Muhalefeti ziyaret edecek misiniz?' sorusu üzerine, Şahin, ''Meclise  bir gideyim, orada arkadaşlarımla bir değerlendirme yapayım. Eğer böyle birdurum, ziyaret etme imkanı ortaya çıkarsa tabi ki diğer grupları da ziyaret etmeyi gündeme alabilirim ama vakit de çok dar. Yarın saat 15.00'de Meclis toplanacak ve ilk oylamalar yapılacak. Henüz diğer siyasi parti gruplarını ziyaret edip etmemeye karar vermiş değilim'' diye konuştu.Başvuruyu kendisinin yapacağını belirten Şahin, ''Diğer arkadaşlarımız da benim adaylığımla ilgili müracaat yapabilirler, bir engel yok. Anayasa ve tüzük  buna müsait ama kendim yapacağım'' dedi.


AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali  Şahin, TBMM Başkanlığına aday oldu. Şahin, adaylığına ilişkin dilekçesini, TBMM Genel Sekreterliğine teslim etti.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler